17.04.2024 20:54
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

У державних установах введена комісія на оплату комунальних послуг

Почастішали звернення від мешканців Тернополя, у яких йдеться про те, що при здійсненні оплати в УДППЗ «Укрпошта» та АТ «Ощадбанк» вони змушені сплачувати додаткові кошти у вигляді комісії. Оператори установ часто вводять платників в оману, зазначаючи, що комісія стягується на користь підприємств, що надають комунальні послуги. Наголошуємо, що комісія у розмірі від 3 гривень введена УДППЗ «Укрпошта» та від 7 до 10 гривень АТ «Ощадбанк» і знімається саме на їхню користь. Звертаємося до тернополян із проханням повідомляти, у яких сам відділеннях УДП “Укрпошта” чи АТ «Державний Ощадний банк» надають недостовірну інформацію щодо призначення даної комісії та вводять споживачів в оману щодо призначення комісії.

Комісія в «Ощадбанку» та на «Укрпошті» – від 3 до 10 гривень

Як пояснює директор ПП «Укрспецінформ» Михайло Шидлівський, від 1 січня минулого року при оплаті за газ через касу «Ощадбанку» , споживач сплачує комісію у розмірі трьох гривень на користь банківської установи. А от за оплату послуг «ЖЕКу», ОСББ, вивезення сміття, домофон, інтернет та кабельне при оплаті в установах «Ощадбанку» доведеться викласти ще по  7 -10 гривень.

УДППЗ “Укрпошта” бере із споживачів комісію у розмірі три гривні, яка збільшується у відповідності до суми, що вноситься. Згідно з тарифами «Укрпошти», за кожен рахунок фізичні особи платять комісію, розмір якої залежать від суми платежу, але становить не менше 3 гривень. Зокрема, до 400 грн – 1,5%, від 400 грн до 1000 грн – 1%, понад 1000 грн – 0,8% (інформація взята із офіційного сайту УДП “Укрпошта”)

Від 1 грудня 2016 року було внесено зміни до тарифів АТ “Ощадбанк”, а саме “Прийом платежів за житлово-комунальні та телекомунікаційні послуги на користь суб’єктів господарювання – постачальників послуг, з якими укладені договори на прийом платежів і/або надання інформаційних послуг” та встановлено тариф в розмірі від 3 гривень за один платіж в касі установ “Ощадбанк“, – йдеться в офіційному повідомленні від “Ощадбанку».

 

  • Просимо звернути увагу на цю інформацію людей, які оплачують комунальні послуги у касах «Ощадбанку», адже комісія вже з першого грудня у державній банківській установі стала дуже відчутною для споживача. Дещо дешевше можна оплатити комунальні послуги у відділеннях «Укрпошти», втім і тут присутня комісія у розмірі від трьох гривень за платіж,– пояснює Михайло Шидлівський.

Як розповів фахівець,  здійснювати оплату за комунальні послуги можна у тих банківських установах, з якими є укладені угоди. Через систему «Місто» працюють «Ощадбанк», «Укрпошта» та «ПриватБанк». У інших банківських установах можна здійснити оплату, надавши рахунок установи, на користь якої споживач має намір перерахувати кошти, втім, комісія у такому випадку становитиме не менше шести гривень за кожен платіж, адже це – переказ коштів.

Альтернативні варіанти: «ПриватБанк» та «А – Банк»

Ми неодноразово повідомляли про те, що державні установи не лише впровадили комісію на оплату комунальних послуг, а саме тут вона є вищою у порівнянні із деякими іншими банківськими установами. Відтак, вкотре інформуємо про те, яким чином тернополяни можуть сплатити за комунальні послуги з мінімальною комісією або й взагалі без неї.

Як повідомив  керівник регіонального прес-офісу «Приват Банку» Олександр Жильцов, «ПриватБанк» у місті Тернополі приймає комунальні платежі в рамках тісної співпраці з ПП “Укрспецінформ”, яке працює з усіма великими комунальними службами міста та з понад 200 приватних ОСББ. Станом на сьогоднішній день оплата за усі комунальні послуги в «ПриватБанку» здійснюється в межах договорів з комунальними службами – без комісії для клієнта-платника. Найближчим часом правління «ПриватБанку» не планує переглядати вартість платежів, щоб забезпечити можливість користуватися сучасними послугами банку максимальній кількості українців, у тому числі й соціально незахищеним верствам населення.

 

  • Для обслуговування клієнтів «ПриватБанку ніяких змін при оплаті комунальних платежів не передбачено. Немає змін і в комісіях при здійсненні платежів через дистанційні канали – термінали самообслуговування та «Приват24». Станом на сьогодні оплата за усі комунальні послуги в «ПриватБанку» для ідентифікованих клієнтів здійснюється без жодної комісії для платника. Виключенням є лише послуга оплати за газ, за яку споживача просять оплатити  3 гривні  (при оплаті в касі відділення),  2 гривні (у разі сплати послуги в терміналі самообслуговування) або 1 гривню (при здійсненні оплати за допомогою сервісу «Приват24») та без жодної комісії  через сайт oplata.te.ua. Пропонуємо усім скористатись можливістю безготівкової оплати комунальних платежів без жодної комісії через дистанційні канали нашого банку, що допоможе споживачам заощадити на комісії, – зазначив Олександр Жильцов.

Також ПриватБанк зберігає нульові тарифи на комунальні платежі для власників пенсійних карток. Без комісій приймаються й платежі на адресу постачальників комунальних послуг, які мають прямі договори з банком.

Такі ж самі умови на оплату комунальних послуг пропонує «А – Банк». Як повідомили у цій установі комісія на оплату комунальних платежів тут ідентична комісії у «Приват Банку». До слова, тернополяни мають змогу скористатися послугами у чотирьох банківських відділеннях «А – Банку» в Тернополі: відділення знаходяться на вулицях Руській, 11, Руській, 28, Лесі Українки, 10 та проспекті Злуки, 9.

Оплатити комунальні послуги без комісії можна через інтернет

Для того, щоб здійснити оплату за комунальні послуги, Михайло Шидлівський рекомендує скористатися ресурсом oplata.te.ua – тут немає жодних комісій. В єдину квитанцію www.oplata.te.ua  включені усі комунальні служби  та підприємства, що обслуговують житловий фонд.  Система охоплює усі платежі – електропостачання, газ, вода, тепло, квартплата, вивіз твердих побутових відходів, домофон тощо. Маючи можливість доступу у мережу інтернет,  можна за лічені хвилини здійснити оплату за спожиті послуги.

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР

Новини по темі:

“Ощадбанк” вводить комісію за оплату комунальних послуг

  Від першого грудня в «Ощадбанку» братимуть комісію за оплату комунальних послуг