24.05.2024 09:43
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Зникло ще одне дерево із «Скверу Миру»

tuya (6)Нещодавно ми повідомляли про те, що зловмисники вкрали одне із нещодавно висаджених у «Сквері Миру» дерев. Маленька куляста туя на новому місці не прожила й тижня, як його поцупили.

Зникнення другого деревця помітив сьогодні начальник відділу благоустрою та екології управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР Олег Соколовський, який із журналістами телеканалу «ТВ-4» приїхав у «Сквер Миру» для зйомок сюжету про першу крадіжку. Яма на місці ще одного деревця стало для всіх неприємною несподіванкою. Якщо попереднього разу злодій намагався приховати сліди злочину, засипавши ямку листям, то цього разу жодних пересторог у нього не виникло. З’ясувати, хто викрав деревце, навряд чи вдасться, однак цілком ймовірно, що це одна й та ж сама особа.tuya (4)

Олег Соколовський з сумом жартує, що у цій ситуації є певний позитив: екологічний баланс у природі не порушився, адже крадій, напевне, десь висадив вкрадене деревце. Фахівець каже, що значно гірше і образливіше, коли дерева просто нищать, відламують верхівки саджанців. В даному випадку, очевидно,  маємо справу із своєрідним «любителем» садівництва. Варто  врахувати і те, що впродовж останніх років із «Скверу Миру» були викрадені саджанець червоного дуба, магнолії та інші декоративні кущі, висаджені фахівцями відділу благоустрою та екології.

Підприємець Павло Барабаш, який орендує приміщення неподалік, розповів, що мав намір долучитися до ініціативи та висадити ще декілька дерев у «Сквері Миру», однак так вчинки зловмисників перекреслюють усі хороші плани. Пан Павло зауважив, що незабаром він все ж облаштує камери відеоспостереження та таки втілить свій задум у життя. Чоловік закликає усіх тернополян уважно ставитися до подібних речей.

– Ще декілька років тому це місце було занедбаним, похмурим та майже безлюдним. Та після того, як тут здійснили реконструкцію, встановили нове освітлення, реконструювали пішохідні доріжки, облаштували дитячий майданчик, «Сквер Миру» перетворився у своєрідну перлину Тернополя. Тепер тут прогулюється та відпочиває дуже багато людей, матерів із дітьми, підприємці почали облаштовувати тут офіси, кав’ярні… Дуже образливо, що трапляються такі неприємні випадки. Перед тернополянами стоїть завдання якщо не доповнити вже виконану роботу, то хоча б зберегти те, що є, – вважає Павло Барабаш.

Впродовж минулого року зловмисниками у Тернополі викрадено вже декілька каштанів “Бріотті”, невідомі вкрали блакитну ялинку на Східному масиві, а нещодавно із Скверу Кобзаря “любителі рослин” поцупили “Тарасову вербу”, також невідомі вкрали саджанець «Адамового дерева» на вул. Кн. Острозького, 45. І це, на жаль, лише частковий перелік, який стосується тільки щойно висаджених молодих дерев.

Управління житлово-комунального гсоподарства, благоустрою та екології ТМР