15.06.2024 00:28
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Жителі будинку, у якому нещодавно встановили ІТП, суттєво економлять

itp (3)Опалювальний сезон цього року розпочався менше місяця тому – 9 жовтня. Та вже сьогодні можна підвести деякі підсумки енергоефективних заходів, які були реалізовані в рамках міської «Програми енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації будівель житлового фонду м. Тернополя на 2015-2020 роки».

Нагадаємо, що 17 жовтня під час проведення у Тернополі «Днів сталої енергії» в гуртожитку за адресою вул. Д. Лук’яновича, 1 було відкрито перший в житловому фонді індивідуальний тепловий пункт погодного регулювання. Оскільки мешканці ОСББ «Лук’яновича, 1» оплачували лише 30% від сукупної вартості виконання робіт, то для них даний захід обійшовся лише по 30 грн. за кожний квадратний метр опалювальної площі.

За період з 9 до 30 жовтня мешканці вищевказаної п’ятиповерхівки, в якій нараховується 181 кімната, по загальнобудинковому лічильнику спожили 28,84 Гкал. При поточному тарифі на теплопостачання це складає 17561 грн., або 4,42 грн. за 1 кв. м. чи 763,53 грн. за добу. Для порівняння, за таку ж послугу без теплового лічильника та індивідуального теплового пункту мешканці за 23 доби жовтня заплатили би 43876 грн., або 11,04 грн. за 1 кв. м. чи 1907,65 грн. за добу. Тобто реальна економія склала майже 60%. Це свідчить про те, що мешканцям встановлення ІТП при такій динаміці окупиться менш, ніж за один опалювальний сезон.

Як зазначає голова правління ОСББ на Лук’яновича, 1 Леся Волянська, без підтримки міського голови Сергія Надала та депутата міської ради Івана Сороколіта реалізувати такий захід самостійно було би вкрай важко, відтак мешканці висловлюють їм свою вдячність за можливість зробити житло більше енргоощадним.

Павло Савечко, завідувач сектору енергозбереження управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР запевняє, що економія, яку отримало ОСББ на Лукяновича, 1 не є межею для тернопільських багатоповерхівок.

–  Якщо проводити комплексну термомодернізацію, то мешканці можуть скоротити свої витрати втричі, – каже фахівець, – У даному випадку ми використовували матеріали та обладнання найвідоміших у світі брендів «Danfoss» та «Wilo». Зрозуміло, що позитивним фактором став теплий жовтень та фактична відсутність у гуртожитку кімнат з індивідуальним опаленням – їх там всього чотири. Додаткову економію співвласники можуть отримати, якщо встановлять на свої радіатори опалення відповідні терморегулятори, адже мешканці перебувають вдома переважно зранку та ввечері і платити за надлишок тепла вдень або у нічний період немає сенсу. Важливо також мати енергоефективні вікна. Орієнтовно 70% вікон мешканці вже поміняли самостійно. Здебільшого наявні склопакети 4-16-4, які не відповідають ДБН «Теплова ізоляція будівель». Однак міняти все вікно за 3 тис. грн. не доцільно, адже можна в існуючий профіль встановити двокамерні енергоефективні склопакети і вже цей захід обійдеться лише в 1 тис. грн. Більш витратним заходом є звичайно утеплення зовнішніх стін, але до цієї роботи треба підходити комплексно, тобто клаптикове утеплення буде лише шкодити.

З питаннями  термомодернізації багатоповерхових будинків мешканці можуть проконсультуватись із працівниками сектору з питань енергозабезпечення (вул. Коперника,1/209 тел. 525833, gkge@ukr.net) та додатково мають можливість скористатись компенсацією з державного бюджету по програмі «теплих» кредитів.

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР