24.06.2024 23:35
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

З першого жовтня обіцяють знизити тарифи електроенергію

З 1 жовтня для населення, що споживає електроенергію менше 250 кВт*год на місяць, тариф знизиться на 14% – до 1,44 грн.
Сьогодні на засіданні Кабінет Міністрів прийняв розроблену Міністерством енергетики постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. № 483 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».
Прийняття цього документу дозволить посилити захист побутових споживачів електричної енергії та запровадити фінансову модель покладення спеціальних обов’язків із забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії (ПСО).
Прийняття постанови забезпечить перехід від товарного до фінансового механізму ПСО та, водночас, забезпечить доступність електричної енергії для побутових споживачів.
«З 1 жовтня ми знижуємо тарифи для абсолютної більшості населення, що споживають до 250 кВт*год. Йдеться про 80% домогосподарств. Для таких людей тариф буде складати 1,44 грн з ПДВ. Це стане можливо завдяки впровадженню фінансової моделі ПСО. Така модель в Україні запроваджується вперше і передбачає, що державні генеруючі компанії, зокрема, «Укргідроенерго» і «Енергоатом» стають ключовими учасниками її реалізації», – наголосив Герман Галущенко.
Він зазначив, що до 1 жовтня всі учасники матимуть достатньо часу для підготовки до реалізації нової моделі. До того часу діятиме нинішній тариф на електроенергію – 1,68 грн/кВт*год.