23.07.2024 01:26
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Вкрали одну із туй, які нещодавно висадили у «Сквері Миру»

tuya (2)У п’ятницю, 13 листопада, громадський активіст Олександр Башта повідомив про зникнення однієї із кулястих туй, які висадили тиждень перед тим. Нагадаємо, що 7 листопада,  студентська молодь долучилася до Всесвітньої та Всеукраїнської ініціативи “Дерева миру”. Ініціаторами проведення акції стали активісти ГО “Молодіжне об’єднання “Файне місто”. Відбувся захід за сприяння управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР. Безпосередню участь у висаджуванні маленьких кулястих туй взяв начальник відділу  благоустрою та екології  управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР  Олег Соколовський та директор ПП «Дружба-сервіс-житло-1» Олег Лемега. Не зміг оминути своєю увагою акцію і громадський активіст Олександр Башта, який пообіцяв зробити захисну огорожу для одного із мініатюрних деревець.  Приїхавши у «Сквер Миру», щоб реалізувати задумане, пан Олександр помітив відсутність однієї туї. На фото, зробленому активістом видно,  як злодій старанно замаскував листям сліди свого злочину.

–  Хотілося б побачити цю людину, яка зробила. Бо ж зрозуміло, що вона готувалася, вичікувала, а потім той кущик забрала. Цікаво, що відчувала ця людина і якими очима дивиться на вкрадену рослину, – каже Олександр Башта. – Я був дуже обурений через побачене, то ж робити огорожу відпало бажання, просто понапихав довкола палок і поїхав облагороджувати інше місце.tuya (1)

Начальник відділу  благоустрою та екології  управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР  Олег Соколовський зауважив, що суспільству з такими особинами – далеко до миру. Адже символічним є те, що «дерева миру» не збереглися навіть тиждень після висаджування. Фахівця це не надто здивувало, адже це – не перша крадіжка дерев та кущів, яка трапилася у “Сквері Миру”. Впродовж останніх років тут “виросли ноги” у молодого червоного дуба, у магнолій та в ряду інших декоративних кущів.

Активістка ГО “Молодіжне об’єднання “Файне місто” Анна Леськів також висловила своє обурення з приводу крадіжки, яка для неї стала повною несподіванкою. Однак дівчина каже, що й надалі подібні ініціюватиме проведення подібних акцій і вірить у те, що людей, які цінуватимуть таку роботу, значно більше, ніж недобросовісних.

За минулий рік це далеко не перша крадіжка: зловмисниками викрадено вже декілька каштанів “Бріотті”, які були висаджені восени, невідомі вкрали блакитну ялинку на Східному масиві, а нещодавно із Скверу Кобзаря “любителі рослин” поцупили “Тарасову вербу”, також невідомі вкрали саджанець «Адамового дерева» на вул. Кн. Острозького, 45.

Управління житлово-комунального гсоподарства, благоустрою та екології ТМР