02.03.2024 09:39
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Усі саджанці у Тернополі поливають та підживлюють

Дві сакури із десяти, висаджених навесні поблизу Тернопільського замку, засохли. Причиною того, що сталося, може бути ряд факторів , але аж ніяк не те, що дерев не поливають, як стверджують окремі тернополяни. Рослини також проходять природній відбір, як і тварини: виживають сильніші.
Як пояснює Тетяна Придача, головний спеціаліст відділу благоустрою та екології міського управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР, за всіма саджанцями у Тернополі здійснюється догляд, їх поливають та підживлюють.
– Це стосується і саджанців сакури, які були висаджені в рамках «Року Японії в Україні» в квітні цього року. Вже в травнівони зацвіли, що свідчить не лише про те, що деревам обрали комфортне місце, але й здійснювали достатній догляд за ними, – каже Тетяна Придача. – Ризики того, що дерево не приживеться, або й всохне, є завжди. Той, хто мав досвід висаджування дерев, добре знає, що таке трапляється навіть при найкращому догляді. Є дерева, яким не підходять умови, є інші фактори, що не сприяють росту та розвитку саджанця. Цикл поливання залежить від погодних умов, тож, коли посуха, лиють більше води, коли не так спекотно – то менше. Також об’єми поливання залежать від кількості опадів на той чи інший сезон та від особливостей породи дерева. До питання догляду, поливання та підживлювання усіх дерев, які висаджуються в Тернополі, фахівці підходять виважено. Найбільше дивує те, що тернополяни охоче критикують комунальників, коли бачать всохлі деревця, при цьому вперто не помічають вандалів, які ламають їх. Іноді навіть здається, що такі неприємні моменти в окремих тернополян викликають задоволення. Натомість, вони вперто не хочуть бачити позитивних змін, які відбуваються у Тернополі, в тому числі – і в концепції озеленення міста.
Нагадаємо, що, оскільки сакура є символом Японії, Посольство цьогоріч розпочало кампанію із висадження дерев сакури по всій території України, щоб якомога більше українців мали змогу насолодитися її красою. Починаючи з квітня, було заплановано висаджено близько 1000 дерев у понад 20 містах України, серед них – і Тернопіль. Як зазначили у Посольстві Японії в Україні, в рамках “Кампанії 2500 сакур» в Тернополі планується висадити сорок дерев сакури, десять з яких було висаджено в квітні, а решту планується висадити в листопаді.

На підливання зелених насаджень на оновленій “Циганці” щоденно йде 15 тонн води

Працівники ТДВ “Зелене господарство” поливають клумби у Тернополі

Працівники ТДВ “Зелене господарство” поливають вертикальні клумби

Тернопіль житлово-комунальний