25.02.2024 01:47
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

У Тернополі запрацює сім котелень на альтернативних видах палива

kotelnyaВпродовж опалювального сезону в Тернополі запрацює сім котелень на альтернативних видах палива, які забезпечуватимуть теплом заклади бюджетної сфери. За словами міського голови Сергія Надала, у місті вже змонтовано три такі котельні, роботи на інших тривають.

«У зв’язку з підняттям вартості на газ та електроенергію також зросли тарифи на теплопостачання, на які, на жаль, міська влада не може впливати. Тому ми намагаємося знайти інші шляхи, як тернополянам менше платити за опалення. Особливо це буде актуально з 2017 року, коли повністю фінансування шкіл, лікарень та дитячих садків здійснюватиметься за кошти міського бюджету», – розповідає очільник Тернополя.

З метою економії на опаленні, але наданні якісних послуг, у місті до кінця року розпочнуть роботу сім котелень на торф’яній крихті. Заради реалізації цього проекту було залучено інвестора та побудовано завод із переробки торфу на торф’яні крихти (брикети) – сировини для котелень.

«За рахунок роботи котелень на альтернативних видах палива ми зменшуємо споживання російського газу і поступово заміщуємо його українським паливом. За нашими підрахунками, за опалювальний сезон, завдяки роботі цих котелень, ми зекономимо більше 8 тис. куб. м. газу та близько 20 мільйонів гривень, – додає Сергій Надал. – Наразі у Тернополі вже працює подібна котельня на базі третьої лікарні, яка за попередній опалювальний сезон зекономила до 30%».