13.06.2024 03:50
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Сухі ялинки не можна викидати у контейнери для сміття

yalinkaІз завершенням циклу новорічно-різдвяних свят тернополяни поспішають позбутися останніх атрибутів свята – ялинок. Ще зовсім недавно красиві та розкішні, вони почали обсипатися та завдавати зайвого клопоту. Нагадуємо тернополянам, що сухі деревця не можна викидати разом із сміттям у сміттєві контейнери, а тим більше – у сміттєві шахти.

Олег Соколовський, начальник відділу благоустрою та екології управління житлово-комунального господарства благоустрою та екології ТМР каже:

  • Ялинки вважаються великогабаритними відходами, тому їх не можна кидати у контейнери, а треба ставити поряд. Перевізники сміття такі відходи забирають двічі на тиждень і самі вирішують, куди їх вивозити. У переважній більшості випадків ялинки забирають на розпал у котельні, використати їх для такої цілі можуть і обслуговуючі підприємства. В окремих випадках ялинки вивозять на сміттєзвалище.

Фахівець радить надавати перевагу гілочкам хвої або ж деревцям у горщикам – таким чином і свято у дім завітає, і екологія не постраждає.

Втім, результати одного з останніх досліджень, проведених вченими, можливо, зможуть зменшити кількість любителів живих ялинок у домівці на новорічні свята. Відповідно до нього, традиційна жива ялинка може бути винною в деяких проблемах, пов’язаних зі здоров’ям , які проявляються в наступних сезонних симптомах: надмірній втомі, задусі та безсонні.

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР