24.07.2024 08:18
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

“Ощадбанк змушений переглянути тарифи на оплату комунальних послуг”

bankНещодавно ми повідомляли про те, що у «ПриватБанку» ввели додаткову комісію на платежі у касі для неідентифікованих клієнтів.  Із запитанням щодо конкретних сум, у які обійдеться терноплянам оплата  комунальних послуг у філіях цих установ, ми звернулися  до центру зв’язків із  громадськістю УДППЗ «Укрпошта» та до управління зв’язків з громадськістю та ЗМІ  АТ «Ощадбанк».  Наразі надійшла відповідь від прес-служби Ощадбанку. Пропонуємо споживачам ознайомитися і звідповіддю, яку наводимо без змін.

“Установи Ощадбанку  здійснюють приймання платежів за житлово-комунальні послуги на умовах укладених договорів з надавачами послуг  (комунальним службами).

На даний час комісія банку за  приймання платежів за житлово-комунальні послуги утримується додатково  банком в розмірі 3,00 гривень  тільки при оплаті за використаний природний газ через каси установ банку. При цьому звертаємо увагу на те, що сплатити за газ без комісії можна в інформаційно-платіжних терміналах Ощадбанку.

На сьогодні проведення операцій з приймання комунальних платежів не покриває витрат банку на їх здійснення. У той самий час відповідно до Закону України «Про банки та банківську діяльність» банкам заборонено встановлювати комісійну винагороду за послуги на рівні нижче собівартості операції.

Ощадбанк, маючи статус державного банку, має забезпечувати беззбиткову діяльність своїх установ.  Тому згідно з вимогами чинного законодавства Ощадбанк змушений переглянути тарифи на оплату комунальних послуг. Щоб мінімізувати комісійні витрати для людей, банк звертається до всіх постачальників комунальних послуг із пропозицією взяти їх оплату на себе.  І тільки у випадку їх відмови банк буде змушений встановити мінімальні й найнижчі на банківському ринку тарифи – лише для покриття витрат на проведення операцій. На даний час тривають переговори, а тому  і приймання оплати від населення здійснюється безкоштовно (послуги банку оплачують комунальні служби ).

Звертаємо увагу, що в системі Мобільного та WEB-банкінгу Ощад 24/7 можливо здійснювати будь-які платежі онлайн на довільні реквізити,  комісія за такі операції буде становити 0,5% від суми платежу, але не менше 3,00 грн. і не більше 500 грн. за платіж, яка є теж значно нижчою ніж при здійсненні платежу у касі банку”, – зазначили у прес-службі Ощадбанку