22.12.2024 03:08
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Монетизація субсидій: що це означає і як працює

Монетизація субсидій: що це означає і як працює, – пояснює директор департаменту соцзахисту населення ТОДА Вадим Боярський

Уряд запровадив монетизацію державної допомоги для оплати комунальних послуг. Що це означає для одержувачів субсидій, куди потрібно звертатися і як це працює, пояснив директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Вадим Боярський.

За його словами, правила призначення допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг залишаються незмінні. Змінюється лише алгоритм виплати субсидії. Монетизація ж відбуватиметься у три етапи – з 1 січня, 1 травня та 1 жовтня.

«З 1 січня участь у монетизації субсидій братимуть ті сім’ї, які звернулися за допомогою вперше, – пояснює Вадим Боярський. – Для громадянина нічого не змінюється. Він подає заяву в управління соцзахисту населення про те, що хоче отримати кошти в грошовій формі через Ощадбанк. В банк іти не потрібно. Уряд максимально автоматизував процес монетизації. На кожного одержувача субсидії після опрацювання його заяви буде автоматично відкритий обліковий запис в банку, на якому будуть відображатися житлові субсидії у грошовій формі. Тобто кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію, воду тощо і банк самостійно розраховуватиметься з надавачами комунальних послуг, і відразу інформуватиме смс-повідоленням про залишок коштів, які ще необхідно сплатити заявнику».

З 1 травня – другий етап монетизації субсидій. Як повідомив Вадим Боярський, цей етап стосується тих, хто отримує субсидії вже багато років. В тому числі, користується субсидією в літній період.

Третій етап – з 1 жовтня. Тоді кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено. «Тобто всі кошти, які будуть зекономлені від субсидії, будуть залишатися на особовому рахунку в Ощадбанку. Ці кошти можна буде зняти. Адже на період субсидії в банку відкритий лише обліковий запис, по якому відбувається рух коштів. Важливо, що економія може бути тільки там, де є лічильники, тому варто також на це звернути увагу», – акцентував Вадим Боярський.