20.07.2024 21:40
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

В Україні створено цілісну програму дій у сфері поводження з відходами

Про це поінформувала заступник начальника Управління благоустрою територій та комунального обслуговування Мінрегіону Людмила Полтораченко під устрічі проекту «Допомога українській владі у реалізації Національної стратегії поводження з відходами» з COWI Belgium.

Наразі визначено окремі пілотні регіони для участі у програмі, а саме: Полтавська, Хмельницка та Львівська області.

Конкретна мета цього контракту полягає у наданні допомоги центральним органам виконавчої влади, регіональним та місцевим органам влади, іншим зацікавленим сторонам у впровадженні Нацстратегії в пілотних регіонах. А саме: напрацювання регіональних планів управління відходами, підготовка інвестиційних проектів, надання допомоги у розробці законодавства щодо реалізації Нацплану управління відходами, розробка технічного завдання на новий проект технічної допомоги для впровадження та забезпечення виконання законодавства у сфері поводження з відходами на регіональному та місцевому рівнях.

Завдяки контракту, який було укладено наприкінці минулого року, пілотні регіони отримують консультативну допомогу у розробці регіонального плану управління відходами в рамках Національної стратегії поводження з відходами.

Нагадаємо, у листопаді 2017 року Уряд схвалив Національну стратегію управління відходами в Україні до 2030 року. Стратегія має на меті впровадження системного підходу до поводження з відходами на державному та регіональному рівнях, зменшення обсягів утворення відходів шляхом збільшення обсягу їх переробки та повторного використання.

www.minregion.gov.ua