29.01.2023 05:39
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Менше ніж за рік вандали сім разів обірвали кабелі “сонячного дерева”

Через місяць, 15 квітня, виповниться рік з того часу, як у Тернополі зявлося перше в Україні “сонячне дерево”. Це стало справжньою сенсацією, адже подивитися на велетенську зарядку у центрі Тернополя зібралися представники чи не всіх українських телеканалів. Переймаючи досвід Тернополя, інші міста почали встановлювати і у на своїх вулицях сучасний прилад. Після відкриття “сонячного дерева”, яке відбулося 15 квітня 2016 року у рамках “Днів сталої енергії”, до управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР телефонували з багатьох українських міст із питаннями щодо облаштування такого пристрою у своїх населених пунктах.

Не минуло й місяця з дня встановлення у центрі Тернополя першого в Україні “сонячного дерева”, як воно було майже не придатним для здійснення своїх функцій. Вандали знищили частину кабелів, призначених для зарядки гаджетів. Деякі з них були просто відрізані, інші – поломані. Реалізатор проекту представник фірми «Світлоцентр» Володимир Яремчук зазначив, що елементи дерева будуть відремонтовані, і роботи з відновлення кабелів були оперативно здійснені. Та ситуація, яку ми бачимо сьогодні оптимізму не додає. Як зазначив пан Володимир, здійснювати ремонт і заміну елементів “сонячного дерева” доведеться вже всьому, а це не лише вартує грошей, але й забирає чимало часу у працівників підприємства.

  • Кожен такий ремонт обходиться в середньому півтори тисячі гривень, здійснюємо ми його за власний кошт. Втім, якщо мешканцям дерево не потрібне, адже навіщо його тоді нищать, то мимоволі виникає думка, чи потрібно його знову ремонтувати.  На жаль, ця робота не цінується, акти вандалізму залишаються не покараними, перехожі, які бачать, що хтось нищить елементи дерева, ігнорують такі дії…

Два місяці тому ще два “сонячні дерева” встановили у Тернополі. Одне з них –  в парку імені Тараса Шевченка, друге – на “Циганці”. Та чи приживуться вони, зважаючи на те, що у деяких жителів міста своєрідне сприйняття всього, що для них робиться?

Володимир Яремчук: “Якщо хочемо бути європейцями, потрібно змінюватися”

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР