Рік тому у рамках проведення “Тижня сталої енергії” у центрі Тернополя офіційно презентували перше в Україні “Сонячне дерево”. Сьогодні у Тернополі функціонує три «Сонячних дерева» і ця кількість є найбільшою у порівнянні з іншими українськими містами. Встановлення “дерева” у нашому місті викликало неабиякий резонанс, до управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР телефонували з багатьох українських міст із питаннями щодо облаштування такого пристрою у своїх населених пунктах. А минулого тижня кресленнями тернопільського «Сонячного дерева», розташованого на «Циганці», зацікавилися у Бресті (Білорусь). Про це розповів заступник міського голови з питань інфраструктури Владислав Стемковський.
– Минулого тижня до нас телефонували з Бреста, цікавилися кресленнями «Сонячного дерева», яке дійсно є дуже оригінальним. Загалом, нашу ідею запозичили колеги із декількох міст, а у Івано – Франківську, приміром, дерево встановлювала наша тернопільска фірма – «Світлоцентр». Та лише в Тернополі кількість пристроїв планомірно збільшується: два місяці тому ще два “сонячні дерева” встановили у Тернополі. Одне з них – в парку імені Тараса Шевченка, друге – на набережній “Циганці”. На цьому зупинятися ми не плануємо, адже зараз обговорюється можливість облаштування сучасного пристрою у парку Національного Відродження, де на цей рік запланована реконструкція, – розповідає Владислав Стемковський.
Заступник міського голови констактує, що, на жаль, не всі тернополяни адекватно сприймають публічну сонячну зарядку. Інакше, як можна пояснити часті випадки вандалізму, які стосуються саме «Сонячних дерев»? Як ми вже писали, конструкція у центрі міста від рук вандалів постраждала вже декілька разів. Не встигло довго попрацювати і «Сонячне дерево», яке встановили на набережній Тернопільсього ставу.
– Вандалізм – це руйнування без мети. Поломані елементи не дають можливості тернополянам користуватися цим простим сервісом, тому ми будемо ремонтувати, відновлювати знищені елементи і сподіватися, що в цих зловмисників прокинеться свідомість і розум, – зауважує Владислав Стемковський.- Якщо «дерево» у центрі міста до сьогоднішнього дня ремонтує фірма «Світлоцентр» власним коштом, то ремонт інших дерев здійснюється за кошти тернополян – із бюджету. Чим частіше будуть псувати, тим більше буде затрат коштів.
До слова, як повідомив представник фірми «Світлоцентр» Володимир Яремчук, після чергового вандалізму і виривання кабелів із конструкції, щоб уникнути руйнування, довелося зробити «Сонячне дерево» поблизу ставу менш зручним – залишилися лише USB- роз’єми. Це означає, що скористатися зарядкою зможуть лише ті, хто має при собі власний кабель. Раніше були “конекти” для всіх основних типів мобільних телефонів та планшетів.
Володимир Яремчук: “Якщо хочемо бути європейцями, потрібно змінюватися”
“Тернопіль житлово-комунальний”