28.11.2023 19:18
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Завідувач сектору енергозабезпечення провів обстеження багатоповерхівок тепловізором

Як ми вже повідомляли,  Ресурсний центр підтримки ОСББ з питань чистої енергії отримав нове спецобладнання – тепловізор, пірометр, термогігрометр, люксометр, шумомір, ендоскоп, газоаналізатор, логер, тестер скла, лазерна рулетка, мультиметр, детектор прихованої проводки. Завідувач сектору з питань енергозабезпечення управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР Павло Савечко скористався нагодою та впродовж вихідних провів обстеження тернопільських  багатоповерхівок тепловізором. Результати імпровізованого дослідження здивували навіть його.

-“24.11.2018. На термометрі мінус 3. Вологість 99%.
Перша моя вилазка з тепловізором FLIR E6, який був придбаний в рамках Громадського бюджету – 2018 за ініціативи голів ОСББ.
Знімав садочки, школи, новобудови, утеплені будинки, клаптике утеплення. Люди підходили і дивувались, як окремі балкони “горять”
На теплозйомці видно все. Декілька коментів:
1. З точки зору енергоефективності українцям ще треба вчитись правильно утепляти старі будівлі і будувати нові. Багато браку.
Треба сідати в автобуси чиновникам, проектантам, будівельникам, рієлторам, журналістам, ОСББ і ЖЕКами і їхати хоча би до поляків. У них свої були граблі і ми не маємо на них ставати. Таких автобусів має бути багато.
2. Найгірші показники для огороджуючих конструкцій:
– товщина утеплювача 15 см.
– вікна 0,75 (7 см. рама, 3 скла, 2 з яких енергоефективні).
Зауважую ще раз, це найгірші показники, а в наших реаліях ми навіть не дотягуємо і до них.
Якщо вікно чомусь не підійшло під мій опис, то ще раз передивіться фрагмент: “This is Sparta!”
3. У Держбюджеті на 2019 на “теплі” кредити знову виділили 400 млн. Що тут сказати. Цією цифрою Уряд підтвердив, що термомодернізація не є поточним пріоритетом. Мова про стимулююче тарифоутворення для потреб утеплення навіть не піднімається. Проста математика і досвід підказують, що краще докласти 5 грн. до квартирної плати, але зменшити вартість опалення на 10 грн.
4. Цей тепловізор можна отримати безкоштовно в управлінні ЖКГ (Коперника,1/209). Правила скоро опрацюємо і доведемо до відома додатково. Для мене головне, щоб це спецобладання не припадало пилюкою, а працювало на нашу громаду.
5. Кидайте курити, витрачайте краще ті пеньонзи на свій комфорт і зменшення платіжок”

Тернопіль житлово-комунальний