01.03.2024 05:09
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Від початку осені рівень води у Тернопільському ставі суттєво підвищився

cyganka-12Від початку осені рівень води у Тернопільському ставі помітно підвищився. Як зазначає заступник начальника управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР Олег Соколовський,  впродовж минулого літа спостерігалася сильна посуха, яка стала причиною зникнення ряду джерел, що наповнювали Тернопільське водосховище. Та вже перші осінні дощі наповнили водойму, що дозволяє давати оптимістичні прогнози щодо подальшої долі ставу. Біологічний цикл водоростей, які ростуть у ставі завершився, що дозволяє тепер спостерігати дзеркально-прозору воду.

– Явище, яке ми спостерігаємо, переконливо свідчить про те, що чутки про “смерть”  ставу суттєво перебільшені. Крім того, на доручення міського голови була створена спеціальна комісія, представники якої працюють над концепцією послідовності заходів впродовж найближчих років для повернення окраси Тернополя до нормального життя, то ж ситуація обнадійлива, – розповідає Олег Соколовський.

Як ми вже повідомляли, на доручення міського голови була створена спеціальна комісія. Її учасники визначили низку конкретних кроків з порятунку водойми. По-перше, деякі місця за словами фахівця потребують поглиблення. По-друге, будуть здійснені заходи з насичення водойми елементами, які вбиватимуть мікроби та сприятимуть її очищенню. Наступним кроком буде встановлення біоплато для очистки стічних вод, а для насичення водойми киснем – облаштування фонтанів. Також планується здійснити висадження спеціальних рослин вздовж ставу, його зарибнення. Наразі, каже Олег Соколовський, готують проектну документацію, яка дасть чітке розуміння того, які капіталовкладення знадобляться для реалізації такої програми, для втілення якої застосують польський досвід.

Особливо помітно підняття рівня води у ставі із оновленої “Циганки”, адже під час здійснення тут ремонту вода ледь сягала берегів, а зараз піднялася до терасної дошки. Оцінити красу осіннього ставу можна на фото Антона Марчевського.

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР