15.06.2024 02:01
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Верховна Рада України направила на повторне перше читання законопроект «Про житлово – комунальні послуги»

vruНародні депутати України підтримали рішення Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та направили проект Закону «Про житлово-комунальні послуги» (№ 1581) до цього комітету для підготовки його на повторне перше читання, що дасть можливість його доопрацювати.

За вказане рішення проголосувало 231 депутат.

Цей законопроект спрямований на удосконалення законодавства у сфері житлово-комунальних послуг. Ним пропонується надати можливість мешканцям як співвласникам багатоквартирних будинків самостійно визначати вартість послуг з утримання будинків та прибудинкових територій, а також припинення державного регулювання цін в цій сфері.

Пропонується також спростити механізми укладення договорів щодо надання житлово-комунальних послуг. Законопроектом розмежовуються права, обов’язки та відповідальність учасників відносин у сфері житлово-комунальних послуг, а також врегульовано питання комерційного обліку комунальних послуг.

Законопроект № 1581 вносився Урядом одночасно з іншим законопроектом «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» із прийняттям якого 14 травня 2015 року запроваджено зміни у регулювання відносин, що потребують приведення у відповідність законодавства в сфері житлово-комунальних послуг.

Нагадаємо, протягом року цей законопроект розглядався та обговорювався, у тому числі з народними депутатами України, і до нього було висловлено ряд слушних пропозицій.

 

www.minregion.gov.ua