22.11.2024 03:40
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Уряд повторно затвердив Порядок списання з балансу відомчих багатоквартирних будинків у яких розташовані приватні приміщення

spysannyaУряд повторно розглянув та схвалив проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку списання з балансу багатоквартирних будинків».

Відповідне рішення було прийнято на засіданні Уряду 20 квітня.

Порядком списання багатоквартирних будинків з балансу Міністерств, ЦОВВів, держпідприємств та органів місцевого самоврядування зокрема передбачено:

списання з балансу багатоквартирних будинків здійснюється балансоутримувачем на підставі прийнятого ним розпорядчого документу;

для списання багатоквартирних будинків з балансу утворюється комісія;

комісія з метою фіксації технічного стану будинку перед списанням проводить огляд будинку;

за результатами роботи комісії складається акт про списання багатоквартирного будинку за формою згідно з додатком до постанови, який підписується усіма членами комісії та затверджується балансоутримувачем.

Зазначений проект постанови розроблений через невідповідність перебування багатоквартирних будинків на балансі Міністерств, ЦОВВів, держпідприємств та органів місцевого самоврядування положенням Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», в якому йдеться, що усі власники квартир та нежитлових приміщень, що розташовані у багатоквартирному будинку, є співвласниками такого будинку. Відтак подальше утримання на балансі державних установ та органів місцевого самоврядування багатоквартирних будинків не узгоджується з положеннями цього Закону.

Нагадаємо, проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку списання з балансу багатоквартирних будинків», розроблений Мінрегіоном, було схвалено попереднім Урядом 30 березня.

Довідка

Відповідно до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку списання з балансу багатоквартирних будинків» процедура списання наступна:

Підставою для списання будинку з балансу є наявність у ньому приміщень приватної форми власності (приватизовані квартири, вбудовані приміщення магазинів чи офісів тощо).

Ініціатором списання може виступати :

балансоутримувач, який визначає чи наявні у будинку приміщення приватної власності (може це здійснювати за допомогою інформації з державного реєстру нерухомості);

приватний власник чи власники приміщень шляхом звернення до балансоутримувача про початок процедури списання з балансу (процедура має бути розпочата у 10 денний термін з дня отримання повідомлення власників).