На черговому засіданні виконавчого комітету міської ради затверджено Стратегію відновлення прибудинкових територій «Зелений двір» у Тернополі.
Основною метою Стратегії є забезпечення комфортних умов проживання мешканців багатоквартирних житлових будинків шляхом створення та формування високодекоративних, стійких до несприятливих умов навколишнього природного середовища насаджень прибудинкових територій, збалансованого розвитку міської зеленої зони та виконання нею екологічних, соціально-економічних та урбаністично-планувальних функцій.
Стратегія розроблена як один зі структурних елементів формування подальших заходів проєкту нової Програми охорони навколишнього природного середовища Тернопільської громади на 2024-2028 рр.
Виконання завдань стратегії дозволить:
- забезпечити оптимальне озеленення прибудинкових територій міста, у тому числі на умовах співфінансування;
- створити системи зелених насаджень у житлових мікрорайонах, більш стійких до умов міського середовища;
- досягнути рівня збалансованості в системі природно-економічного розвитку.
- зберегти, підсилити та систематично відтворити біологічне і ландшафтне різноманіття;
- формувати безперервну зелену стільникову систему міста як невід’ємну складову єдиної регіональної екологічної мережі;
- покращити зовнішню привабливість житлових мікрорайонів.
Нагадаємо, діє також затверджена Концепція комплексного озеленення м. Тернополя. Так, на території громади у рамках двомісячників благоустрою щорічно організовуються заходи з озеленення з метою збільшення площі озеленених територій, урізноманітнення видового складу насаджень, формування високодекоративних, стійких до несприятливих умов навколишнього природного середовища особин.
Зокрема, впродовж 2015-2023 рр. на території Тернопільської громади загалом висаджено близько 9200 дерев та 3700 чагарників.