15.06.2024 14:21
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

У Тернополі триває підготовка до нового опалювального періоду

У Тернополі уже розпочалася активна підготовка з метою успішного проходження нового опалювального сезону 2023-2024 рр. Так, у місті створено єдину систему подачі теплоносія, що дозволить у випадку аварійної ситуації чи крайньої потреби переспрямовувати потік теплоносія з одного мікрорайону в інший.

«Незважаючи на воєнний час, Тернопіль успішно пройшов попередній опалювальний сезон. Це вдалось зробити завдяки модернізації систем теплопостачання і подачі гарячої води. За останні роки місто спрямувало на ці роботи та підтримку тепломережам близько 150 млн гривень, – зазначає міський голова Сергій Надал. –  Перед початком попереднього опалювального сезону нам вдалося створити єдину мережу подачі теплоносія по всьому місту. Ми зациклювали всі котельні, які є у Тернополі і у випадку критичної ситуації чи виходу з ладу однієї з котелень буде подаватись тепло з котельні іншого мікрорайону».

Роботи з модернізації магістральних ділянок теплових мереж вдалося провести завдяки допомозі Агентства США з міжнародного розвитку «USAID». Так, в рамках проєкту енергетичної безпеки України, який фінансується агентством, Тернопіль отримав допомогу, а саме – труби та з’єднувальні частини для трубопроводів.

«На сьогодні першочергове завдання – це забезпечити повноцінну подачу гарячої води населенню і підготуватись до нового опалювального сезону. Ми розуміємо, що ворог підступний і може надалі знищувати об’єкти інфраструктури. Саме тому потрібно якомога швидше провести реконструкцію наявних мереж, заміну труб, ремонт котелень, налаштувати повноцінну роботу котелень, які можуть працювати на альтернативному паливі. А також провести підготовку генераторів, які зможуть забезпечити роботу котелень навіть при відсутності електроенергії», – додає Сергій Надал.

Нагадаємо, в рамках Проєкту енергетичної безпеки України, Тернопіль також отримав сервісний автомобіль для проведення аварійно-ремонтних робіт. Такий транспорт разом з обладнанням сприятиме швидкій ліквідації можливих аварій на теплових мережах.