20.07.2024 20:57
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

У Тернополі облаштують «Сад каменю»

kam_sad (2)У Тернополі буде справжній рокарій, або, як називають його по-іншому, «Сад каменю». Значну частину поверхні такого саду займають великі камені, а вирощують тут низькорослі рослини, чагарники, сланкі та подушковидні рослини. Для облаштування рокарію використовують зазвичай тільки одну породу каменя, які укладають або паралельними лініями, або в природному хаотичному стилі.

Олег Соколовський, заступник начальника управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР розповідає, що ідея створення рокарію виникла давно, а близько десятка років тому розпочалося її втілення. У 2008 році в місті силами ландшафтного центру «Грінленд» (керівник – Руслан Чорній) було виконано роботи з висадження декоративних квітучих багаторічних зелених насаджень, зокрема, створено мініатюрний екзотичний ансамбль типу «Сад каменів» в італійському стилі на вул. Замковій поблизу Тернопільського замку). Для його створення спеціально було завезено каміння із Закарпаття. На даному об’єкті використали такі декоративні саджанці, як азалія японська, барбарис Тунберга, кипарисовик Лавсона, кизильник Даммера, ялиця корейська, бересклет Форчуна, ялівці китайський, звичайний, скельний, горизонтальний та лускатий, а також модрина Кемпфері, сосна гірська, верби Матсудана, козяча, спірея японська, туя західна, тис ягідний та інші. Оскільки рокарій – задоволення не з дешевих, то через через брак коштів тоді роботи так і не були звершені належним чином.

За продовження справи сьогодні взявся громадський діяч Олександр Башта, який звернувся до управління житлово-комунального господарства з пропозицією доглядати за тернопільським «Садом каменю». Активіст навіть відшукав мецената, який погодився профінансувати придбання необхідних матеріалів для того, щоб «Сад каменю» мав по-справжньому благородний вигляд.

  • У мене вдома є також «Сад каменю», але ми його доглядаємо разом із дружиною, тому доводиться часом шукати якісь компромісні рішення. А я хотів би зробити все на власний розсуд. От і знайшов місце для втілення свого бачення, – жартує пан Олександр. – Свого часу тут поставили камінь, висадили рослини, але це – не рокарій. Для того, щоб це був справжній «Сад каменю» необхідно застелити цю ділянку спеціальним геотекстильним волокном, а зверху – червоним базальтовим камінем. Придбати ці матеріали за власний кошт погодився підприємець Віталій Мариновський.

Олександр Башта вже не вперше проявляє ініціативу з догляду рослин та окремих ділянок у місті, хоча й має власний ботанічний сад. У попередній публікації ми розповідали, що він почав доглядати за ялівцем козацьким, який росте поблизу скверу Кобзаря у центрі Тернополя. Чоловік запропошував бажаючих долучатися до його діяльності, адже впевнений, що усі тернополяни мали б докладати зусиль для того, щоб місто було ошатним. На жаль, попри наявність великої кількості громадських діячів, жоден із них не відгукнувся на заклик Олександра Башти. Та ентузіазму та натхнення у цього чоловіка вистачає: він не лише не опустив руки, але й взявся облагороджувати наступний об’єкт.

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР