19.04.2024 21:27
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

У Тернополі на вул. Галицькій тривають роботи з будівництва дощового колектора

З метою покращення навколишнього техногенного середовища та відведення дощових і талих вод з території житлових районів «Канада», «Східний», «Сонячний», «Центр», «Мікрорайон № 6», «Північний», у Тернополі на вул. Галицькій триває будівництво дощового колектора.

На даний час на об’єкті ведуться активні земляні роботиякі заплановано завершити в цьому році.

Працівники підрядної організації наразі заливають монолітний лоток шириною 4,20. Після досягнення міцності бетону (орієнтовно 21 день), тут проводитимуться роботи з перекриття лотка збірними плитами та влаштування зверху зелених зон.

Загальна протяжність колектора – понад 740 м, він буде проходити від перехрестя біля «6-го магазину» на вул. Збаразькій до вул. Енергетичної.

«На жаль, окремі житлові райони нашого міста доволі часто зазнають підтоплень, особливо така проблема є на вулицях Галицькій, Енергетичній, просп. Злуки (біля магазину «Універсам») та на вул. Текстильній. Це відбуваються тому, що після тривалих рясних опадів чи танення снігу відбувається стікання вод з таких житлових районів, як: «Канада», «Східний», «Сонячний», «Північний», а ті підземні комунікації, які тут влаштовані, не мають тієї достатньої пропускної здатності, щоб уникнути підтопленню. Тож для вирішення даної проблеми виникла необхідність збудувати новий колектор, який «забере» усі стічні і талі води, – розповідає міський голова Сергій Надал. – Водночас буде збудований необхідний компенсатор, тож підтоплення вул. Галицької, вул. Євгена Коновальця та території біля магазину «Універсам» буде вирішено. Наступним етапом буде виведення талих і стічних вод по новому колектору через вул. Соломії Крушельницької, який буде спрямовувати їх до Тернопільського ставу».

Важливо те, що талі води не будуть затоплювати наші каналізаційні та насосні станції. Відповідно нечистоти не будуть попадати в став, а відходитимуть по окремому колектору, де будуть відповідним чином очищатися і перероблятися.

Окрім будівництва самого дощового колектора, поруч на вул. Галицькій збудовано і нову дорогу, яка після завершення усіх робіт стане паралельною до дороги на вул. Збаразькій, що дозволить розвантажити транспортний потік на даній вулиці.

Цьогоріч нову проїжджу частину облаштовано від ПрАТ «Тернопільське АТП 16127» до вул. Енергетичної далі з виїздом на кільце до просп. Злуки. Згодом заплановано продовження будівництва дороги аж до вул. Євгена Коновальця.