27.05.2024 03:22
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

У січні ціна газу знижена до граничної і становить 6,99 гривень за кубометр

Майже тридцять газопостачальних компаній знизили січневу ціну, встановивши її на рівні граничної – 6,99 гривень за кубометр. На доручення Офісу Президента з метою зниження соціальної напруги серед населення ціну було переглянуто та знижено до рівня граничної ціни, яка мала б вступити у дію від першого лютого 2021 року.

Правові основи функціонування ринку природного газу в Україні визначені Законом України “Про ринок природного газу” від 9 квітня 2015 №329 – VIII.

Частиною 2 ст.12 Закону України “Про ринок природного газу” встановлено, що постачання природного газу здійснюється за цінами, вільно встановлюються між постачальником і споживачем, окрім випадків, передбачених справжнім Законом.

На підставі наведеного вище, роздрібна ціна природного газу для потреб населення в січні 2021 року складає 6,99 гривень за метр кубічний  (з ПДВ).

У відповідності до Урядової Постанови № 25 від 18 січня, яка передбачає  умови продажу населенню газу за ціною у розмірі 6 гривень 99 копійок, комапнія «Газпостач» забезпечить своїм споживачам саме таку вартість природного газу у лютому та березні поточного року.

Згідно з даною Постановою, прийнятою на позачерговому засіданні  Кабінету Міністрів Україниприродний газ внесли до Переліку товарів, що мають істотну соціальну значущість.

Компанія “Газпостач”