13.04.2024 19:44
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Тернопіль зацвіте тюльпанами та павловніями

OLYMPUS DIGITAL CAMERAЦього тижня у Тернополі заплановано провести загальноміську толоку, у рамках якої місто будуть не лише прибирати, але й озеленювати.

Як розповів Олег Соколовський, заступник начальника управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР, другого квітня будуть здійснені роботи із висадження дерев породи павловнія («Адамове дерево») на прибудинковій території будинку №45 на вул. Князя Острозького.

  • За вказаною адресою проводяться роботи із благоустрою підпірної стінки та сходів, тому було передбачено висадити тут додатково древа чи чагарники. Фахівці нашого відділу довго радилися, які породи дерев було б доречно висадити у цьому місці, адже колись, як відомо, тут було юдейське кладовище (в народі його називали «Окописько»), – розповідає Олег Соколовський. – Його зруйнували у середині 1950-х років з наказу комуністичної влади, щоб розширити житловий квартал, а частину намогильних каменів використали для виготовлення бордюрів. Також відомо, що на цьому місці у роки Другої світової війни під час проведення військових дій загинуло багато людей.

            З метою вшанування колись похованих та загиблих тут було прийнято рішення висадити на даному пагорбі дерева породи павловнія. Вони вважаються деревами спокою, гармонії та рівноваги. За легендою, павловнії рясно росли в Едемі й під ними полюбляв відпочити Адам, тому дерево отримало свою другу назву – «Адамове дерево».  Окрім того, що дерево вважається деревом спокою, воно ще й має чудовий цвіт у вигляді фіолетових наперстків та приємний аромат. За японською легендою, якщо висадити павловнію поблизу будинку, то до дерева прилетить птиця-фенікс і принесе з собою удачу та щастя.  Поблизу будинку на вул. Острозького, 45 ми плануємо висадити шість дерев цієї породи.

За словами Олега Соколовського, павловніями заквітне і «Острів кохання» у парку ім. Т. Г. Шевченка.

  • Ми плануємо висадження чотирнадцяти дерев породи павловнія на «Острові кохання», і впевнені, що яскраве фіолетове цвітіння стане справжньою окрасою цього місця, – розповідає фахівець. – Роботи з висадження дерев на «Острівку» плануємо здійснити третього квітня. Тоді ж, до слова, на зеленій прибережній зоні від «Острова кохання» до павільйону Шахового клубу планується висадити двадцять дерев породи платан. Дане висадження проводитиметься відповідно до вимог Концепції комплексного озеленення м. Тернополя в рамках поетапної заміни тополь, що досягли вікової межі, на породи дерев з великою листковою масою та потужною кореневою системою, яка виконуватиме берегоукріплюючу функцію. З часом, коли саджанці платанів підростуть, аварійні тополі планується перетворити в античні фігури та елітарні трони для відпочинку тернополян і гостей міста.

platanПлатан вважається деревом стратегів, оскільки саме під ним часто приймались доленосні рішення, від яких залежало подальше існування цілих народів. Також, цьому дереву приписують збереження близьких стосунків між закоханими, пояснив фахівець.

Як розповів Олег Соколовський, окрім павловній та платанів,  наше місто збагатиться ще одним видом дерев – тюльпановим. Ця порода особлива тим, що квітне круглорічно.

  • На виконання відповідної Постанови Верховної Ради України на зеленій зоні біля хреста у парку ім. Т. Шевченка передбачається висадження тридцяти дерев породи тюльпанове дерево (Ліріодендрон). tiylpanЦе одне з небагатьох дерев, у якого з’являється цвіт – деревовидний тюльпан, що не зникає до наступного вегетаційного періоду. Тому гасло цьогорічного посадкового періоду – «Герої не вмирають», що й символізуватиме безперервний цвіт тюльпанового дерева, – зауважив фахівець.

 

 

 

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР