18.05.2024 03:57
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Тернопіль – одне з трьох українських міст, які експлуатують електромобіль на рівні муніципалітету

avto (4)Влітку цього року представники компанії Shooter UA у користування фахівцям управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР передали перший у Тернополі електромобіль. Відтак Тернопіль став одним із трьох українських міст, де електромобілі експлуатуються на рівні муніципалітету. Похвалитися електромобілями від компанії Shooter можуть ще у Києві та Львові. Поїздка протяжністю сто кілометрів за тарифами цієї машини вартує приблизно десять гривень, відтак авто є ідеальним варіантом для пересування містом.

Цілком ймовірно, що  електромобілів в Україні ставатиме більше, адже вчора, 25 жовтня, народні депутати України проголосували за проект Закону про внесення змін до Закону України “Про Митний тариф України” щодо скасування ввізного мита на електромобілі. У другому читанні закон підтримали 233 депутата.

Переорієнтування автомобільного ринку України на електромобілі передусім сприятиме становленню енергетичної незалежности України, що нині вкрай актуально, зважаючи на значну залежність держави від нафтопродуктів.

Впровадження закону має на меті також поліпшити екологічні умови, які значною мірою пов’язані з використанням традиційного моторного палива у двигунах внутрішнього згоряння. Втілення прогресивних енергозберігаючих та екологічно чистих технологій є одним із найбільш ефективних шляхів розв’язання цієї проблеми.

Слід зазначити, що закон передбачає безмитне ввезення як нових, так і вживаних електрокарів. Його розроблено з метою забезпечення енергетичної незалежності України, охорони навколишнього природного середовища і спрощення доступу українців до новітніх розробок та технологій.

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР