Світлодіодні світильники встановили працівники ПП “Вікторія -М” у будинку на вулиці Морозенка, 7. Роботи виконані у першому, другому та третьому під’їздах багатоповерхівки. Новенькі світильники оснащені детектором руху.
Рухомий об’єкт в контрольованій зоні змушує датчик перейти в режим тривоги, зібравши електричну ланцюг контактом реле. Коли рух припиняється, після закінчення часу контакт розмикається, і лампа гасне, після чого датчик повертається в режим очікування. Це означає, що світло вмикається, коли наближається мешканець, і вимикається, коли той проходить повз.
Встановлення датчиків, реле та нових світильників є вагомим видатком, однак він є виправданим, адже таке устаткування допоможе заощаджувати в умовах постійного здорожчання електроенергії. Крім того, лампи розжарення, на жаль, станом на сьогоднішній день не є якісними, відтак постійно перегорають, створюючи незручності мешканцям. Відтак використання освітлення із датчиком руху є оптимальним варіантом вирішення проблем із неякісним освітленням при входах до під’їздів багатоповерхівок.
Як сумно констактувати, але тернополяни часто крадуть світильники. Приміром, нта не пройшло і трьох днів, як два елементи освітлення, облаштовані працівникам ПП “Вікторія – М”, були викрадені недобросовісними жителями будинку на вулиці Курбаса, 4. Просимо тернополян не бути байдужими до подібних дій, адже це крадіжка не у обслуговуючого підприємства, а у самих жителів багатоповерхівки. Відтак просимо не зволікаючи звертатися до правоохоронних органів тих, хто є свідком схожих дій зловмисників.
Нагадаємо, що підприємства, які обслуговують житловий фонд та прибудинкові території вже не перший рік намагаються замінити звичайні лампи розжарення у тернопільських багатоповерхівках на енергозберігаючі. У деяких будинках така діяльність є доволі ефективною, та у більшості випадків, на жаль, унаслідок крадіжок світлодіодні світильники швидко зникають. Приміром, ми вже писали про те, як тернополяни вкрали експерементальні світлодіодні світильники.