20.06.2024 06:14
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Спроба самовільного захоплення землі на вул. Героїв Крут, 6 не залишиться безкарною

unnamed (3)Нещодавно у одному із інтернет-видань Тернополя була оприлюднена інформація про самозахоплення землі за адресою вул. Героїв Крут, 6. Масштаби «шматка», який  самовільно відкроїв собі мешканець – вражають: це понад 80 квадратних  метрів.

Як розповів Анатолій Дмитришин, директор ПП «Наш дім», яке обслуговує даний будинок, про проблему йому відомо. Дозволів на виконання робіт гр. Чорноус А. О. не отримував, однак на приписи про припинення робіт не реагує.

  • Справа триває вже впродовж кількох місяців. Коли порушення було виявлене, мешканцем була захоплена значно менша територія. Однак тривала паперова тяганина дозволила йому в рази збільшити своє несанкціоноване самозахоплення. Громадянин Чорноус А. О., проживаючий без реєстрації у будинку на вул. Героїв Крут, 6 (житло зареєстроване на його дружину) без відповідно погодженої та затвердженої проектної документації, без відповідного дозволу на виконання робіт проводить будівельні роботи із влаштування добудови до квартири за вищезазначеною адресою. Власниця житла, дружина Чорноуса А. О., як з’ясувалося, перебуває за кордоном. На даний час на місці проведення робіт виритий котлован загальною площею понад 80 квадратних метрів.

Як зауважив Анатолій Дмитришин, на численні зауваження дирекції ПП «Наш дім» громадянин Чорноус А. О. не реагував. Відтак підприємством були надіслані запити до управління муніципальної поліції, інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Тернопільській області, управлінню держкомзему в Тернопільській області, управління МВС України у Тернопільській області, а також управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР. Неодноразово на місце будівництва працівники ПП «Наш дім» викликали правоохоронців, тож порушення зафіксовані відповідними протоколами та актами, однак свою роботу горе-забудівник не припиняє.

Знаючи про можливу відповідальність за проведення будівельних робіт без дозвільних документів (Чорноус О. А. працює приватним архітектором), громадянин не припиняє робіт. Через його зухвалі дії виникла загроза для всього будинку, адже виконані ним роботи призвели до оголення фундаменту, також «архітектор» провів зняття родючого шару ґрунту на площі 80 кв. м.

В діях громадянина Чорноуса А.О. вбачається ознака  кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356, 239-1 КК України, відтак уникнути відповідальності йому не вдасться.

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР