03.11.2024 11:30
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Собаки у Тернополі – повноцінні мешканці міста

SONY DSCПредставники управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології занепокоєні прикрим випадком, пов’язаним із гибеллю бездомної собаки у центрі Тернополя начебто через отруєння.
– Ми схвильовані не менше, аніж інші тернополяни, зокрема, представники ГО «Ноїв ковчег». Однак, зазначу, що ми робимо усе, аби не допустити отруєння та свавільного поводження із бездомними тваринами у Тернополі, – каже Олег Сколовський, заступник начальника управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології, – Тернопільська міська рада не для того будувала стерилізаційний центр для собак та впроваджувала програму «сіті-дог», згідно з якою собаки є повноцінними мешканцями міста, аби труїти їх посеред міста, як дехто запевняє. Відтак звертаюся до тернополян та гостей міста з проханням гуманно відноситися до бездомних тварин. Собаки, як і люди, захищені законом України, то ж закликаю і людей їх оберігати. Не забувайте, що бездомними собаки стають з вини людей, і гинуть вони також від рук людей.
Як зауважила Оксана Ілліч, головний спеціаліст відділу благоустрою та екології, собаку, яка загинула з невідомих причин поблизу катедрального собору, забрала спеціальна служба. Досліджувати причину смерті не будуть.
– Жодних заходів із знищення бездомних тварин у Тернополі не проводилося та проводитися не буде, – запевняє вона. – Наше місто – максимально лояльне до бездомних тварин, у Тернополі діє ряд громадських організацій, які опікуються ними. Також функціонує центр стерилізації у Дичкові (це не притулок, а місце для тимчасового утримання тварин). Крім того у місті діє служба з регулювання чисельності безпритульних тварин – ТМ ШРБП «Міськшляхрембуд» (вул. Монастирського, 8, тел. 24 25 74). Стосовно чуток про те, що комунальники отруюють тварин у Тернополі, то це не може бути правдою. Вже декілька років в Україні діє закон «Про захист тварин від жорстокого поводження» згідно з яким їх заборонено відстрілювати, усипляти чи умертвляти будь-якими іншими способами. Відповідно до даного закону умертвління тварин допускається лише у певних випадках. Зокрема, як йдеться у законі, «для одержання господарсько корисної продукції; для припинення страждань тварин, якщо вони не можуть бути
припинені в інший спосіб; за необхідності умертвіння новонародженого приплоду тварин; при регулюванні чисельності диких тварин і тварин, що не
утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або
частково створюваних діяльністю людини; за необхідності умертвіння окремих тварин, які хворі на сказ чи на інше особливо небезпечне захворювання або є носіями особливо небезпечного захворювання; за необхідності оборони від нападу тварини, якщо життя або здоров’я людей знаходиться в небезпеці».

Тим часом надходить чимало скарг від тернополян щодо великої кількості бродячих тварин на вулицях міста із проханнями знищити бродячих тварин.

– Питання потрібно вирішувати на державному рівні, прийнявши відповідні зміни до законів, які б дозволили проведення евтаназії чи інші заходів, — каже Оксана Ілліч.

Як зазначають захисники тварин, збільшенню кількості популяції бродячих собак сприяє саме людська жорстокість та байдужість. Власники тварин викидають їх на вулицю, ті стають агресивними, їхня кількість постійно збільшується, однак єдиним законним засобом вирішення даної проблеми є стерилізація. Власники собак не поспішають їх стерилізувати, а згодом непотрібне потомство поповнює ряди безпритульників. Крім того, переважно кусають людей саме домашні собаки. А це свідчить про те, що їхні господарі не дотримуються правил утримання тварин.

Закликаємо тернополян, які є свідками фактів жорстокого поводження з тваринами, повідомляти в управління житлово-комунального господарства, за номером телефону 15-80 або безпосередньо у службу ТМ ШРБП «Міськшляхрембуд».
Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР