28.02.2024 02:14
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Сніг з доріг Тернополя вивозять на вулицю Об’їзну

snig00Останніми днями тернополян хвилює питання щодо того, чому кучугури снігу після аномального снігопаду з’явилися у не відведених для цього місцях і чи  не завдасть це шкоди екології міста. Інформація, що була оприлюднена на окремих ресурсах, у якій зазначається, що понад 800 вантажівок снігу було висипано поблизу ставу, не відповідає дійсності. Також, ніяких “хімікатів”, про які йдеться у публікаціях, окрім звичайної солі, для посипання вулиць не використовується.

Начальник відділу благоустрою та екології управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР Олег Соколовський, повідомив, що рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради було визначено місця складування снігу на 2016-2017 роки, проте у зв’язку із надмірною кількістю опадів довелося оперативно приймати рішення щодо додаткових місць для вивезення снігу, оскільки було необхідно було звільняти від снігу проїжджі частини, центральні вулички, зупинки громадського транспорту.

  • Зазначу, що чистий сніг у Тернополі традиційно вивозять на території парків. Відповідно, сніг із Театрального майдану, з вулиць Сагайдачного та Валової було вивезено до Старого парку. Наголошую, що даний сніг є не посипаним, оскільки на цих вулицях здійснювалося лише очищення від снігу. КП «Об’єднання парків культури і відпочинку міста Тернополя» із розумінням поставилися до цього рішення з огляду на те, що сніговий покрив дійсно був значним (за офіційними даними метеорологів – висота снігового покриву в Тернополі сягала 60 см). Зазначу, що це робилося на тимчасовий період, відповідно сніг постійно підрізається і зрушується спецтехнікою для пришвидшення його танення. Вивозити сніг звідти наразі не планується, адже тут він не заважає руху транспорту, відтак  витрачати на це кошти платників податків не є раціональним.  Левова частка снігу з доріг вивозилася на вулицю Об’їзну. Зауважу, що посипання у Тернополі традиційно здійснюється шлаком та сіллю, інших речовин не застосовується. Не відповідає дійсності інформація про вивезення 800 вантажівок снігу на берег Тернопільського ставу, оскільки загалом під час ліквідації наслідків стихії, за даними відділу технагляду міської ради, з вулиць Тернополя вивезли 750 вантажівок снігу Цей сніг був роззосереджений по місцях, передбачених для складування снігу.

Також, хочу зазначити, що сніг – є інертним матеріалом, який при таненні не несе екологічної загрози. У зелених зонах він поглинається земляним покривом та живить ґрунт. На ділянках, покритих асфальтобетоном чи бруківкою, сніг при таненні потрапляє у дощеприймальні решітки і через колектори виводиться у став чи річки, при цьому, немає значення, на якій відстані решітка знаходиться від водойми, – зазначив фахівець.

Тим часом, з відновленням снігових опадів, прибирання вулиць Тернополя від снігу  триває, комунальні служби працюють у посиленому режимі. Для того, щоб вдосконалити і осучаснити цей процес, тернополянам пропонується надсилати своє бачення і аргументовані пропозиції, які можна втілити в нашому місті.

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР

Фото з відкритих джерел в інтернеті