21.07.2024 17:14
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Відходи зі Львова виявили поблизу Тернополя

smittya2Тверді побутові відходи, зношені шини, медичні відходи, відходи пластику, батарейки а також чеки та документи, що підтверджують походження відходів зі Львова виявили неподалік Тернополя. Ці відходи привезли на Тернопільщину із сусідньої області, за словами працівників Малашівецького сміттєзвалища, у ніч із 21 на 22 листопада.

Як зазначає заступник міського голови з питань інфраструктури Владислав Стемковський зазначає,  що подібну практику несанкціонованого скидання побутових відходів із сусіднього Львова екологи вже нарекли “екологічним терактом”, адже відомо, що львівське сміття незаконно скидали на території Черкаської, Вінницької, Волинської, Рівненської, Полтавської, Херсонської, Миколаївської, Житомирської, Київської областей, на Закарпатті та Буковині.  До Малашівецького сміттєзвалища відходи не довезли, а скинули за півтора кілометри до нього, в кар’єрі серед поля.smittya

– Тут виявлено близько двадцяти кубів сміття, яке розсереджене на дві купи, що свідчить про те, що було два автомобілі із відходами. Сміття містить дуже багато ознак, що воно не з Тернополя і не з Тернопільської області: залишки якихось квитанцій львівських магазинів, львівських АЗС, квитанцій Городоцької лікарні. Це сміття, яке хтось повинен утилізувати,  забрати його, тобто, хтось і повинен нести видатки. Виходить, що ці видатки мають нести тернополяни, тому що за рахунок їхніх коштів і бюджету міста Тернополя цей полігон утримується. На мою думку правоохоронні органи мають відкрити кримінальне провадження по даному факту. В накладних «Нової пошти» наприклад  є навіть  адреси отримувачів, за якими можна smittya1вичислити мікрорайон, з якого це все привезено. Тобто, тут є сукупність факторів, які навіть демонструють, з якого будинку у Львові це сміття привезене,  – каже Владислав Стемковський.

Згідно екологічного права за такі дії передбачене покарання відповідно до статті 239 Кримінального кодексу України «Забруднення або псування земель». Караються такі правопорушення  штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною smittya3діяльністю на строк до трьох років. На місце, де скинули відходи, приїхали слідчі, які задокументували даний факт.
 Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР