22.05.2024 10:21
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Шведські представники у Тернополі обговорили можливості співпраці у сфері енергоефективності

posolЗаступник посла Швеції в Україні Генріх Нурберг та керівники представлених в Україні шведських енергоефективних компаній відвідали Тернопіль. Під час зустрічі із міським головою Сергієм Надалом, працівниками житлово-комунальної сфери та бізнесменами, шведські представники обговорили можливості співпраці у сфері енергоефективності в муніципальному та виробничому секторі.

«Мета нашого візиту – знайти можливості для шведсько-української співпраці у проектах з енергоефективності, також продемонструвати проекти у цій сфері, які може запропонувати Швеція. Ми сьогодні бачимо, що між шведськими та місцевими, тернопільськими, підприємцями є порозуміння щодо подальшої співпраці», – зазначає Генріх Нурберг.

Міський голова Сергій Надал привітав представників шведської сторони та зазначив, що для Тернополя дуже цінний шведський досвід у впровадженні енергоефективних технологій.

«Декілька років тому ми вперше проаналізували, скільки Тернопіль витрачав енергії за один рік. Вийшло, що сума перевищувала весь річний бюджет міста, тому треба було робити термінові кроки та виправляти цю ситуацію. Відтак, місто підписало «Угоду мерів» та сьогодні активно співпрацює з такими міжнародними інституціями, як ЄБРР, Світовий банк та іноземними корпораціями, – каже Сергій Надал. – Надіюся, що і наша зустріч буде мати продуктивне продовження у сфері енергоефективності».