10.09.2024 21:06
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Реформування житлово-комунального господарства наступного року має бути більш потужним

kruglyakОпалювальний сезон в Україні проходить в нормальному технологічному режимі, про це сказав  заступникМіністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Круглякпід час брифінгу «Реформування житлово-комунального господарства: підсумки року» 3 грудня 2015 року.

Загалом по країні із 21 169 котелень працює – 21 167. Через пошкодження близько 700 метрів газопроводу середнього тиску не працює котельня, яка знаходиться на лінії зіткнення в м. Мар’їнка Донецької області. Відновлювальні роботи поки що не проводяться, оскільки нема доступу для ремонтників. Ще одна котельня не працює в Луганські області, але там проблему мають вирішити до 4 грудня.

«Опалюється весь житловий фонд і вся соціальна сфера. Якщо виникають локальні аварійні ситуації, їх ліквідовують практично того ж дня. В цілому опалювальний сезон проходить в нормальному технологічному режимі. І особливих нарікань на якість наданих послуг ми не отримуємо», – сказав він.

Проте заступник Міністра зазначив, що опалювальний сезон було розпочато із значними фінансовими труднощами.

«Нинішня економічна ситуація у підприємств тепло- та водопостачання вкрай складна. Цей рік вони пропрацювали зі збитками у майже 3 млрд гривень. Це пов’язано з недосконалою тарифною політикою минулих років», – зазначив він.

Оскільки проведення реформ житлово-комунальної господарства має відбуватися виключно за умови беззбиткового функціонування підприємств галузі, цього року було зроблено кілька важливих кроків. «Були внесені зміни до деяких Законів України у сфері комінальних послуг, якими забороняється встановлювати тарифи нижче економічно обґрунтованих.Урядом була прийнята постанова №375 «Питання погашення у 2015 році заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню», – сказав він.

Також, 24 листопада Верховною Радою був прийнятий за основу законопроект «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб’єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання  та водовідведення», опрацьований Мінрегіоном спільно з народними депутатами України. Цим законопроектом передбачається встановлення мораторію на нарахування пені, штрафу та інших фінансових санкцій на комунальні підприємства тепло- і водопостачання.

За словами Едуарда Кругляка, в умовах підвищення тарифів не менш важливим питанням є врегулювання соціальних норм споживання житлово-комунальних послуг для населення.

«Минулого року Кабінетом Міністрів була прийнята постанова №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», яка чітко визначила соціальні норми необхідні для нарахування субсидій населенню. Цього року Уряд вніс зміни до цієї постанови, і тим самим дозволив вже більш прозоро, за наявності лічильника, вирахувати скільки тепла споживає той, чи інший будинок. Щодо будинків без лічильників, то у Кабміні чекає на підпис постанова, якою будуть внесені зміни до «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», згідно яких теплові організації зможуть робити перерахунок за опалення щомісяця залежно від температурного режиму», – зазначив він.

Щодо найближчих законодавчих кроків у реформуванні житлово-комунальної галузі, то на виконання коаліційної угоди та Плану дій Уряду Мінрегіоном розроблено законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про теплопостачання» щодо передачі повноважень на встановлення тарифів та ліцензування господарської діяльності з виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії».

Також, за словами Едуарда Кругляка, у грудні до Верховної Ради буде внесено законопроект №2772 «Про питну воду та питне водопостачання». «Оскільки очисні споруди каналізації міста розраховані на очищення комунально-побутових стоків, залишається питання щодо стоків від хімічних та інших промислових підприємств. Цей закон надасть повноваження органам місцевого самоврядування на розробку та втілення правил прийому стічних вод. Тобто ці правила змусять підприємства-забруднювачів або робити попередню очистку стоків, або платити штрафи, які будуть направлені на вдосконалення технології очисних споруд каналізації», – зазначив він.

Він також висловив сподівання, що у грудні буде розглянуто ще один законопроект розроблений Мінрегіоном – «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з побутовими відходами», який демонополізує ринок послуг з переробки та захоронення побутових відходів, дасть більше свободи місцевій владі, врегулює питання тарифної політики, пов’язаної з переробкою твердих побутових відходів і підприємствами з утилізації тари та упаковки».

«На 2016 рік основне наше завдання – потужніше продовження, енергоефективної реформи і реформування житлово-комунального галузі в цілому», – зазначив Едуард Кругляк.

minregion.gov.ua