15.06.2024 02:13
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Прийняті сьогодні закони ведуть до формування ефективної регіональної політики, – Геннадій Зубко

zubkoВерховна Рада України у другому читанні прийняла надважливі для реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади закони – «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та «Про засади державної регіональної політики». Прийняття цих документів дозволить запровадити сучасні механізми і сформувати успішний досвід у реалізації проектів розвитку територій. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко. Він наголосив, що основна мета цього процесу – формування ефективної регіональної політики, яка забезпечить єдність усієї державної території, вирівнювання диспропорцій у регіональному розвиткові, що створить можливості отримання якості життя людини не залежно від місця її проживання.

Геннадій Зубко висловив подяку усім депутатам, які підтримали такі важливі для реформи закони і особливу вдячність він висловив Голові Парламенту Володимиру Гройсману за його послідовну політику і активну позицію у відстоювання інтересів країни в питаннях розвитку місцевого самоврядування.

Відзначив Віце-премєр і факт повернення до закону про добровільне об’єднання територіальних громад статті 12.

«Ми раді, що до нас дослухалися і до закону про добровільне об’єднання територіальних громад повернули статтю про обов’язкову розробку перспективних планів розвитку територій. Завдяки цьому прийняття рішень щодо створення спроможних територіальних громад шляхом їх добровільного об’єднання відбуватиметься виважено і системно», – зазначив Геннадій Зубко.

Він також підкреслив, що добровільне об’єднання громад не призведе до зміни статусу населених пунктів як міської, так і сільської місцевості, а рішенню про таке об’єднання обов’язково передуватиме публічне обговорення, фахова експертиза за участю всіх органів місцевого самоврядування і громадськості.

Урядовець зазначив, що територіальні громади, які вирішили об’єднатися, отримуватимуть інформаційну, організаційну та фінансову підтримку від держави.

«Фінансову підтримку добровільно об’єднаних громад держава здійснюватиме шляхом надання їм субвенцій на формування необхідної інфраструктури згідно з планом соціально-економічного розвитку таких територіальних громад. Крім того, ми розраховуємо, що проекти щодо добровільного об’єднання громад підтримуватимуться ще й з Державного фонду регіонального розвитку, у який цього року закладено 3 млрд. грн., а також 1 млрд. грн., який бюджетом виділено на підтримку сільських територій», – повідомив Віце-прем’єр-міністр.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

05.02.2015

www.minregion.gov.ua