19.04.2024 21:42
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Постамент хреста на набережній облаштовують мозаїкою з беганіту

naberezhna (12)У розпалі роботи із капітального ремонту набережної тернопільського ставу. Днями працівники підрядної організації розпочали роботи із облаштування постамента хреста на набережній, поблизу якого традиційно здійснюється міжконфесійне водосвяття. Як розповів заступник начальника управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР Андрій Дроздовський, ідею прикрасити постамент хреста належить тернопільському живописцю, членові Національної спілки художників України Миколі Пазізіну, який і буде оздоблювати цей постамент.

– Постамент довкола хреста на набережній облаштують римським каменем типу «беганіт». Вже здійснені підготовчі роботи, підготовані бокові частини фундаменту. Оздоблення буде виконане у стилі мозаїки з орнаментом у вигляді пасхальних яєць. Автором ескізу є відомий митець, художник Микола Пазізін, – розповів Андрій Дроздовський.naberezhna (11)

Довідка: Микола Іванович Пазізін народився 24 травня 1949 року. З 1975 року проживає і творить у Тернополі.

Член Національної спілки художників України з 1984 року. Живописець, графік. Працює в галузі тематичної картини, пейзажу, портрету. Учасник понад 300 обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок. З них 50 – персональних і майже 100 – за кордоном.

За межами України брав участь у майже ста виставках – в Росії, Польщі, Австрії, Німеччині, Франції. Персональною виставкою Миколи Пазізіна відкрито галерею українського мистецтва у Кракові. Творча активність художника зафіксована в альбомах, каталогах та 120 публікаціях. Понад 50 творів художник подарував музеям і державним установам Тернополя та області.

Стипендіат фундації «Janineum»: Краків (1992), Відень (1997, 1998, 2005).

З 1990 року – учасник 50 міжнародних пленерів живопису. Брав участь у Міжнародному проекті «Побудова мостів на Схід», Польща-Україна (2005-2006), а також у наукових конференціях з проблем сучасного рисунку у Польщі (1999, 2002, 2005, 2011).

Роботи художника знаходяться в музеях, державних установах та колекціях України, Росії, Польщі, Італії, Австрії, Чехії, Словаччини, Німеччини, Франції, Ізраїлю, Англії, Австралії, Канади, США.

За високу мистецьку майстерність, активну участь у культурно-мистецькому житті Тернополя та представлення міста на міжнародному рівні художник Микола Пазізін нагороджений відзнаками міської ради III, II та І ступеня.

Відзначений медаллю меморіалу А. І Куїнджі, срібною медаллю ім. Хіполіта Цегельськего (Познань, 2009). У 2010 отримав звання «Заслужений для культури Польщі».

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР