Днями тернополяни поцікавилися у фахівців управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР щодо того, чому на алеях нещодавно реконструйованого бульвару Пантелеймона Куліша з одного боку поребрики встановлені в один рівень із фігурними елементами мощення, а з іншого – підвищені. Жодних порушень будівельних чи санітарних норм у цьому явищі немає, навіть навпаки – пониження поребрика (бордюра) роблять навмисне. Як повідомив начальник відділу інженерно-транспортної інфраструктури управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР Андрій Дроздовський, таке проектне рішення можна побачити на багатьох об’єктах у Тернополі.
– Тротуари відповідно до технічних вимог мають нахил – як повздовжній, так і поперечний, який необхідний для того, щоб забезпечити максимально швидкий відвід дощових вод. Завдяки відсутності поребрика (бордюра) з одного боку та відповідному ухилу вода не стікає обабіч доріжки, а стікає на узбіччя. Хоча санітарними нормами не заборонено робити підвищені поребрики чи бордюри з обох боків пішохідної доріжки, наші проектанти часто вдаються до практики підвищення поребрика (бордюра) лише з одного боку. Однак, технічною документацією передбачається підвищення бордюра (поребрика) з одного боку та
пониження його до рівня фігурних елементів мощення не лише для кращого водовідведення, але й для полегшення очищення доріжок від листя снігу та побутових відходів як двірниками, так і спеціалізованою технікою. Коли поребрики підвищенні з обох сторін – листя постійно забивається у кутки, його потрібно збирати, а коли лише з одного боку – двірник просто змітає його на бік. Взимку від снігу тротуар прибирає спецтехніка, тож, щоб уникнути руйнування поребрика та полегшити відгортання снігу снігоочищувальними машинами, його понижують. Трактор відгортає сніг завжди на один бік – той, де поребрик (бордюр) понижений.
Якщо ж робота з очистки снігу проводиться не механізовано, а вручну, прибирання здійснюється за тим ж зразком. Стосовно безпосередньо бульвару Куліша, то роботи там ще тривають, і якщо рівень землі дійсно вищий за рівень тротуару, то його згодом мають вирівняти, – пояснює фахівець.
У разі виникнення подібних запитань та в цілях уникнення нефахових суджень, пропонуємо тернополянам адресувати свої роздуми до нашої «Електронної приймальні».
Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР