01.03.2024 07:07
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Подрібнене листя з вулиць Тернополя охочі можуть використати для власних господарських цілей

pylosoЯк ми вже повідомляли, нещодавно у Тернополі працює нове обладнання для збору листя, яке має здатність не лише засмоктувати листя, але й подрібнює його на дрібну фракцію.  Як повідомив заступник начальника управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР Олег Соколовський, потужна техніка заміняє добрий десяток працівників  і вже працює у повну потужність.

– “Листевсмоктувач” дуже потужно збирає листя, гілки, каштани, а при виході всі відходи подрібнюються. Подрібнене обладнанням листя можна використовувати як гумус. Ця речовина, яка отримується після прибирання листя, може використовуватися для господарських потреб, відтак усі охочі можуть забирати цей матеріал, – каже Олег Соколовський. –  Наразі її вивозять на смітєєзвалище, та якщо когось зацікавить цей матеріал для компосту чи для інших цілей, то охочі можуть звертатися до управління.

Жителів міста, які спалюють листя, штрафуватимуть. Нагадуємо, що штраф за спалювання листя згідно «Правил благоустрою» для фізичних осіб – від 340 до 1300 гривень, для юридичних – від 800 до 1700 гривень.

Кожного року такі проблеми виникають переважно в приватному секторі Тернополя. Про порушників просять повідомляти на телефон гарячої лінії 15-80 або надавати дані про них до муніципальної поліції.

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР