У рамках планового прибирання підвальних приміщень та підготовки житлового фонду до осінньо-зимового періоду працівниками ПМП «СОВР» у підвалі будинку на бульварі Петлюри, 3 поміж іншими відходами була виявлена невідома речовина у банці. При викиданні ємності на причіп, вона пошкодилася і тільки завдяки цьому стало зрозуміло, що це ртуть. Відповідно, працівниками підприємства було терміново здійснено виклик ДСНС, прибули на місце події і представники правоохоронних органів, які, цілком ймовірно, відшукають того, хто зберігав небезпечну речовину у загальному підвальному приміщенні. Рятувальники проводять очищення ділянки.
Працівники обслуговуючих підприємств звертаються до мешканців із проханням не зберігати у місцях загального користування небезечні речовини, аби запобігти подібним випадкам. Радимо і тернополянам уважно слідкувати за санітарним станом підвалів, які у багатьох тернопільських багатоповерхівках перетворюються у сміттєзвалища, оскільки тут зберігають різний непотріб та будівельні відходи. При виявленні у підвалах підозрілих речовин рекомендуємо викликати відповідні служби, не очікуючи часу здійснення планового прибирання.
Фахівці відділу відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду наголошують, що підвальні приміщення повинні бути не захаращеними та очищеними від сміття, забороняється також збергіати там легкозаймисті та вибухонебезпечні речовини, балони з газом тощо.
Нагадуємо, що прибирання підвальних приміщень зазвичай здійснюється двічі на рік, в окремих випадках йдеться не лише про порядок, але й про безпеку жителів багатоповерхівок, адже складування відходів у місцях загального користування становить пожежну небезпеку. Забороняється використовувати горища, технічні поверхи й приміщення (у тому числі вентиляційні камери, електрощитові) під виробничі дільниці та захаращувати їх сторонніми предметами.
До слова, у відповідності до Статті 321 ККУ «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних і сильнодіючих речовин» незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання або зберігання з метою збуту, збут отруйних або сильнодіючих речовин, що не є наркотичними або психотропними чи їх аналогами, а також здійснення таких дій щодо обладнання, призначеного для виробництва чи виготовлення отруйних або сильнодіючих речовин, вчинені без спеціального на те дозволу, — караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років. 2. Порушення встановлених правил виробництва, виготовлення, придбання, зберігання, відпуску, обліку, перевезення, пересилання отруйних або сильнодіючих речовин, що не є наркотичними або психотропними чи їх аналогами, — карається штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до двох років.
Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР
Фото – Зоряна Довгань