03.03.2024 04:47
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Оновлення законодавства в сфері ЖКГ сприятиме розвитку галузі та забезпечить споживачів якісними послугами

kistionГоловний пріоритет держави при формуванні політики у сфері житлово-комунального господарства – забезпечення споживачів якісними житлово-комунальними послугами.

«Кінцевий споживач має отримувати якісні житлово-комунальні послуги, які відповідають стандартам та нормам їх економічно обґрунтованої вартості та ефективного використання ресурсів», – зазначив Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимир Кістіон під час проведення прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів України 27 лютого.

Володимир Кістіон нагадав, що основними споживачами послуг у сфері ЖКГ є власники багатоквартирних будинків, і саме вони мають стати реальними замовниками таких послуг та забезпечити контроль за станом будинку та якістю надання послуг.

«Власники багатоквартирних будинків повинні самостійно визначати спосіб управління будинком у вигляді Управителя, ОСББ або самоуправління. Також саме такі власники мають визначати порядок надання послуг, їх отримання та вартість. Кожен з мешканців повинен у підсумку розуміти, що за послугу він отримає, скільки вона коштує і чому», – розповів Перший заступник Міністра.

Розпочати цей процес необхідно з прийняття відповідних Законів, впевнений Володимир Кістіон. Він нагадав, що на даний час Мінрегіоном розроблено два проекти Законів України: «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (вже пройшов перше читання у Верховній Раді України) та «Про житлово-комунальні послуги» (нова редакція).

www.minregion.gov.ua

 

27.02.2015