24.06.2024 22:09
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Нарахування за спожиту теплову енергію у будинках з ІТП у Тернополі здійснюватимуть за будинковим лічильником

Виконавчим комітет прийнято рішення «Про нарахування  плати за послугу за постачання теплової енергії», у якому передбачено умови здійснення нарахувань за послугу з постачання теплової енергії у поточному опалювальному періоді.

Враховуючи вжиті заходи для забезпечення технічної можливості здійснення комерційного приладного обліку послуги з постачання теплової енергії  в житлових будинках,  а також завдяки стабілізації постачання електричної енергії в Україні, виконавчим комітетом  Тернопільської міської ради було внесено зміни у Рішення №1389 від 30 листопада 2022 року «Про нарахування плати за постачання теплової енергії». Змінами передбачено, що пункти 2 та 3 Рішення втратили чинність.

Дані пункти були прийняті виконавчим комітетом  минулого року, коли через масовані обстріли об’єктів інфраструктури спостерігалися проблеми із електропостачанням. Через відсутність електропостачання у житловому фонді, внаслідок чого були знеструмлені  і індивідуальні теплові пункти (ІТП), постачання теплової енергії до будинків здійснювалося безпосередньо від котелень.  Відтак починаючи від грудня 2022 року та впродовж минулорічного опалювального періоду нарахування за послугу із постачання теплової енергії проводилися не за показниками будинкових приладів обліку, а відповідно до норми споживання, визначеної органом місцевого самоврядування та з врахуванням годин надавання послуги.

Оскільки станом на початок опалювального періоду 2023 – 2024 року електропостачання стабільне і всі ІТП у багатоквартирних будинках Тернополя працюють, то нарахування за послугу  із постачання теплової енергії для населення проводитимуться за показниками будинкових приладів комерційного обліку.

Дана інформація стосується тих споживачів, які живуть у багатоповерхівках, де теплоносій подається через ІТП. Для всіх інших споживачів Тернополя  нарахування за постачання теплової енергії здійснюватимуться без змін.