Екологічні активісти Тернополя звернуться до мера Сергія Надала з пропозицією включити представника «Тернопільтепло», гендиректора групи компаній «Промгазтехнолоія» Олега Воєводкіна до складу робочої групи, яка вивчає питання роботи котельнь на торфі на вулицях Київській й Івана Франка.
Рішення про це було ухвалено учасниками круглого столу «Екологічні, медичні, юридичні та соціально-економічні аспекти переобладнання комунальних котельнь у місті Тернополі на спалювання торфу», який відбувся 31 липня з ініціативи громадських активістів.
Організатори і учасники круглого столу відмовились ухвалювати проект резолюції, в якому пропонувалось «зупинити реалізацію проекту з переобладнання у місті Тернополі семи комунальних котельнь на спалювання торфу та припинити експлуатацію уже змонтованого обладнання до усунення розробниками та виконавцями проекту допущених порушень чинного законодавства».
«Ми почули від представників «Тернопільтепло» фахові роз’яснення щодо екологічних наслідків роботи котельнь. Так, питання і проблеми щодо подальшої реалізації проекту залишаються, але вони можуть бути вирішені в процесі спілкування між реалізаторами проекту і громадськістю, тому пропоную звернутись до мера Тернополя з пропозицією включити Олега Воєводкіна, як фахівця, до складу робочої групи», – заявив модератор «круглого столу» Юрій Моргун, підсумовуючи його роботу.
Олег Воєводкін запропонував найближчим часом ознайомити всіх бажаючих з технологією роботи котелень та заходами екологічної безпеки, зорганізувавши екскурсію безпосередньо на об’єкт.
Він наголосив, що «Тернопільтепло» уважно дослухається до думки громадськості і йде на зустріч побажанням мешканців прилеглих до котельнь вулиць. Так. На вимогу громадськості понаднормово була збільшена довжина труб для викидів – до 34 замість 22 метрів, передбачених проектом і нормами екологічної безпеки.
«Всі параметри викидів будуть надаватись мешканцям в режимі он-лайн на сайті Тернопільтепло – teplo.ternopil.ua. Ми також готові надати громадськості сертифіковані прилади виміру викидів для того, щоб вона самостійно і незалежно провела заміри», – додав Воєводкін.
Круглий стіл «Екологічні, медичні, юридичні та соціально-економічні аспекти переобладнання комунальних котелень у місті Тернополі на спалювання торфу» відбувся з ініціативи Всеукраїнської громадської правоекологозахисної організації «Зелений Тризуб» за участі експертів: доктора біологічний наук Василя Грубінко, доктора технічних наук Ігора Стадника, кандидат біологічних наук Володимира Хоменчука та ін., а також представників влади та громадських організацій Тернополя.