17.06.2024 21:52
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

На вулиці Зеленій влаштовують каналізаційний колектор

Будинки, що розташовані на вулиці Зеленій, одні із найстаріших в Тернополі. До цього часу каналізаційний колектор тут був відсутній взагалі і мешканці використовували септики.

На звернення мешканців вулиці щодо будівництва каналізаційного колектора Тернопільська міська рада прийняла позитивне рішення та виділила кошти на його будівництво.  Що важливо, роботи проводяться за співфінансування від міськради та мешканців даної вулиці.

Дані роботи були заплановані на друге півріччя 2014р. Попередньо виготовлена проектно-кошторисна документація, яка пройшла експертизу та погоджена з мешканцями вул. Зелена.

Виконавця робіт вибирала не Тернопільська міська рада, а мешканці вул. Зелена. Ним стало підприємство “Тепло Сервіс Якість”, що має ліцензію на виконання даного виду робіт. З вказаним підприємством був укладений договір на будівництво каналізаційного колектора, підписаний, в т.ч. і мешканцями вул. Зелена.

Щоденний контроль за ходом виконання робіт проводять не тільки уповноважені особи управління житлово-комунального господарства Тернопільської міської ради, а і мешканці вулиці.

Щодо руху транспорту, то схема об’їздів погоджена, як того вимагає законодавство, з відповідними службами ДАІ м.Тернополя. Необхідні знаки встановлені з обидвох сторін вулиці. Доїхати в бік вул. Галицької і магазину №6 у зв’язку з будівництвом каналізаційного колектора не створює труднощів, так як паралельно у той напрямок проходять вул. Весела та вул. Вояків дивізії “Галичина”, про що і інформують встановлені тимчасові дорожні знаки. До речі, виконавець робіт незадоволений тим, що раз в три-чотири дні той чи інший знак тернополяни викрадають.

Директор ПП “Тепло Сервіс Якість” Володимир Соботяк зауважує:

  • Ви вказуєте, “що люди лізуть через купи насипаного піску, щоб пройти додому повз залишені автомобілі”. Це не відповідає дійсності, так як пісок спеціально висипаний таким чином, що не заважає пішоходам проходити повз нього паралельно по вул. Паркова. Тротуари вул. Зеленої теж піском не захаращені, а грунт, викопаний в процесі прокладання каналізаційного колектора, виконавцем робіт щоденно вивозиться.

Транспортні засоби, задіяні в процесі виконання робіт, виконавцем на об’єкті не залишаються, а паркуються виключно на власній стоянці до наступного робочого дня.    На Ваше зауваження щодо “нещадного прорізування асфальту” вимушені константувати, що це теж не зовсім правильно, так як полоса шириною 0,8 м була прорізана виконавцем механізованим способом під наглядом мешканців вулиці. Після завершення робіт на цьому місці виконавцем буде встановлене нове асфальтове покриття, передбачене проекто-кошторисною документацією.

Ще одне питання, озвучене тернополянами, стосується того, що цього року на вулиці Зеленій був проведений ремонт дорожнього покриття, а зараз, нібито, його знищили. У зв’язку із проведенням капітального ремонту вулиці Збаразької для забезпечення руху транспорту по вулиці Зеленій у поточному році тут було здійснено ямковий ремонт. В даний час відповідно до плану робіт на 2014 рік та проектно-кошторисної документації на вулиці проводяться роботи з влаштування каналізаційного колектора. За сприятливих погодних умов робота триватиме 2-3 тижні, по завершенню роботи усі наслідки розкопки будуть ліквідовані та буде здійснене відновлення асфальтобетонного покриття вулиці Зеленої.

 

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР