На проспекті Злуки встановили пристрої примусового зниження швидкості. Облаштовані пристрої поблизу побудованого минулоріч підвищеного пішохідного переходу. На жаль, водії у Тернополі не завжди зважають на даний обмежувач швидкості, не є вагомим і знак про обмеження швидкості в межах населених пунктів до 50 км/год, що спричиняє підвищену небезпеку аварійності на дорогах. Так звані “лежачі поліцейські” (офіційна назва – “Пристрій примусового зниження швидкості”), на жаль, є не надто довговічними. Зокрема, вони руйнуються через інтенсивний рух великовагового громадського транспорту а також пошкоджуються внаслідок чищення вулиць. Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР закликає представників поліції звернути підвищену увагу на ділянки концентрації ДТП, а водіїв просимо дотримуватися культури водіння та не наражати на небезпеку себе та інших учасників дорожнього руху.
До слова, встановлення «лежачих поліцейських» регулюється ДСТУ 4123:2006 «Пристрій примусового зниження швидкості». Згідно п.5.7 стандарту заборонено встановлювати елементи примусового зниження швидкості на магістральних вулицях.
Зазначаємо, що облаштування «лежачих поліцейських» є не єдиним способом забезпечення безпеки пішоходів на дорозі. Відтак у Тернополі здійснюються послідовні кроки для забезпечення якісного освітлення пішохідних переходів, облаштовують шумові смуги та встановлюють додаткові світлофорні об’єкти. Також тернополяни можуть звернутися до головного управління Національної поліції в Тернопільській області з проханням проводити регулярні рейди у місцях руху пішоходів через проїзну частину.