21.06.2024 14:56
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

На бульв. Данила Галицького у Тернополі на місці зрізаних сухостійних ялин висадять 10 катальп

У Тернополі з метою озеленених територій та для забезпечення підтримання екологічного балансу триває акція «Зелених насаджень багато не буває», яка традиційно проводиться під час двомісячника благоустрою.

Так, 3 травня задля відновлення екологічного балансу території на бульв. Данила Галицького буде висаджено десять дерев породи катальпа бігнонієвидна. Раніше на цій зеленій зоні було видалено п’ять сухостійних ялин.

Як зазначають в управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології міської ради, катальпи прекрасно почувають себе у нашому місті, швидко ростуть, стійкими до несприятливих погодних умов і непримхливими. Велика листкова пластинка катальпи дозволяє поглинати значну загазованість повітря та виділяти багато кисню. Тому висадження таких дерев уздовж доріг із інтенсивним рухом транспортних засобів широко практикується в умовах урбанізованого середовища.

Нагадаємо, 2254 дерева та 1628 чагарників висадили цього року у Тернопільській громаді в рамках двомісячника благоустрою.

Довідка. Катальпа є представником родини бігнонієві, які поширені у теплих та субтропічних регіонах. Відрізняються великими, серцеподібними або трилопатевими листками, яскравими білими або жовтими квітами в широких складних суцвіттях. Восени мають плоди довжиною 20-50 сантиметрів, які нагадують тонку стручкову квасолю, наповнені невеликим пласким насінням.