27.07.2024 02:55
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Мешканці, які ініціювали зрізку трухлявих яблунь на Франка, 11, прокоментували ситуацію

Минулого тижня на прибудинковій території вул. Івана Франка, 11, враховуючи звернення мешканців до ПП «Східний масив», було проведено роботи з видалення двох дерев породи яблуня. Перед наданням дозволу на зрізання дерев, у цьому дворі працювала комісія з оцінки стану та вартості зелених насаджень, на якій було оглянуто вказані дерева та встановлено, що вони є аварійними (мають ознаки стовбурної гнилі, одна із яблунь нахилена, а інша – фаутна і з дуплом).

Мешканці, звертаючись до управителя щодо видалення аварійних дерев, не очікували резонансу, який отримала дана справа. Житель будинку  Василь Гамрач, публічно виступив проти зрізки яблунь, залучивши ЗМІ та звинуватив як своїх сусідів, так і компанію-управителя у протиправній діяльності.

  • Наш сусід чомусь вирішив, що він придбав квартиру разом із старими деревами на прибудинковій території. Мушу зазначити, що пан Василь та його дружина – єдині, хто, як виявилося, були проти зрізки аварійних трухлявих яблунь у дворі. Стан дерев добре видно на фото, тому ми звернулися до управителя  із проханням видалити їх, – розповідає житель будинку Леонід Литвин. – Я сам писав заяву про доцільність провдення даних робіт, адже поблизу дерев  граються діти. Василь Гамрач вважає, що дерева потрібно було лікувати, рятувати, але чомусь він цього не робив, хоч живе тут вже близько п’яти років.  Я не маю відповідних знань та вмінь, тому вважав за доцільне видалити дерева і висадити нові, що і було зроблено. Загалом я ставлю під сумнів екологічні ініціативи людини, яка періодично паркується на газоні у дворі, як це робить наш сусід, який із банальної зрізки старого дерева спровокував скандал.

У своєму інтерв’ю Василь Гамрач каже, що комунальники мають намір зрізати і сторічні ясени, що ростуть у дворі.

  • Ясени далеко не сторічні, висаджено їх приблизно у 50-х роках минулого сторіччя, приблизно тоді ж, коли і яблуні. Ясени не мають жодного стосунку до вілли Грабовських, як собі вигадав Василь Гамрач. Якщо щодо необхідності зрізки яблунь сумнівів не було, то про видалення ясенів взагалі не йшлося – ми просили здійснити грамотну підрізку цих дерев, щоб вони не несли загрози. У дворі є  стара аварійна тополя, яку ми також хочемо зрізати.  Не бачу  в цьому жодних проблем, адже сьогодні є можливість придбати та висадити будь-який посадковий матеріал. Ми  вже купили кілька саджанців, щось ще висадить компанія – управитель і нові насадження надалі будуть радувати  усіх.

До слова, Леонід Литвин з дружиною живе на Франка, 11 від 2005 року, до цього тут від 1947 року жили її батьки і дідусь із бабусею.  Від 1945 року у будинку мешкає  і Лідія Іванівна, яка також підтримала ініціативу із видалення старих дерев.

  • Ці дерева були небезпечними, – зазначає жінка. – Це не лише наша думка, їх обстежила комісія і дала дозвіл на зрізку. Я особисто цікавилася – пдодові дерева живуть 50-70 років, а нашим яблуням вже було близько 60 років. От минулого року впало дерево на Шевченка, 13 від поривів вітру, на щастя ніхто не постраждав. Ми хочемо, щоб наш двір був гарним та безпечним. Коли ми прибирали територію та висаджували нові дерева минулих вихідних, Василь Гамрач, наш сусід, який скражився на зрізані дерева, чомусь  не вийшов і не долучився до нашої імпровізованої толоки. Зрізаних дерев звичайно шкода, але вже висаджені нові саджанці і, я сподіваюся, на цьому конфлікт має бути вичерпаний. Погода перешкодила завершити прибирання двору, то ж долучитися до прибирання і до озеленення ще встигнуть всі охочі, – підсумувала Лідія Іванівна.

Нагадаємо, що процедура видалення дерев, кущів, газонів і квітників на території населеного пункту визначена Порядком видалення дерев, кущів, газонів та квітників у населених пунктах, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006р. №1045. Окрім того, відповідно до Концепції комплексного озеленення міста, під час проведення робіт із озеленення територій не рекомендовано використовувати в якості посадкового матеріалу саджанці плодових дерев.

Нижче додаємо фото дерев, які підлягали видаленню, зроблені самими жителями багатоповерхівки.

Тернопіль житлово-комунальний