28.02.2024 02:05
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Котельні на торфі в Тернополі за показником викидів пилу відповідають європейським стандартам

Котельні на торфі у Тернополі за показником допустимих викидів пилу в атмосферу відповідають європейській нормі – 50 мг/м3.
Про це повідомив генеральний директор групи компаній «Промгазтехнологія» Олег Воєводкін у виступі на круглому столі, який відбувся 31 липня у Тернополі.
«Всі сертифікати та всі виміри, проведені як державними так і незалежними контролюючими організаціями, засвідчують, що котли, встановлені у Тернополі, мають показник викиду пилу 50 мг/м3. В Україні норма становить 150 мг/м3, а в Європі – 50 мг/м3. Тобто ми потрапляємо в європейські норми викиду пилу», – заявив Воєводкін.
Воєводкін пояснив, що в котлах «Промгазтехнології» для очистки від пилу використовуються рукавні фільтри з імпульсною регенерацією.
«Показник очищення рукавним фільтром складає 99,6%. Однак у рукавному фільтрі є один обмежує момент: він може з часом порватися, отже його потрібно постійно контролювати», – пояснив він.
 Воєводкін запевнив, що у Тернополі буде здійснено постійний контроль за показниками викиду пилу.
«Наша компанія має в розпорядженні сертифіковані пиломери, які будуть проводити заміри в постійному режимі. Їх результати одразу же будуть публікуватись для ознайомлення громадськості».
Воєводкін також запропонував екологічним активістам провести самостійні виміри викидів пилу на котельнях.
 «Ми можемо дати активістам пиломер, щоб вони самі перевірили». – пообіцяв Воєводкін.
Нагадаємо, круглий стіл «Екологічні, медичні, юридичні та соціально-економічні аспекти переобладнання комунальних котелень у місті Тернополі на спалювання торфу» відбувся з ініціативи Всеукраїнської громадської правоекологозахисної організації «Зелений Тризуб» за участі експертів: доктора біологічний наук Василя Грубінко, доктора технічних наук Ігора Стадника, кандидат біологічних наук Володимира Хоменчука та ін., а також представників влади та громадських організацій Тернополя.
Учасники круглого столу ухвалили звернуться до мера Сергія Надала з пропозицією включити представника «Тернопільтепло», гендиректора групи компаній «Промгазтехнологія» Олега Воєводкіна до складу робочої групи, яка вивчає питання роботи котельнь на торфі на вулицях Київській й Івана Франка.
Відео тут