22.05.2024 12:24
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Комунальники змагаються з нетиповими для зими проявами погоди

Screenshot (5Останніми днями соцмережі та тернопільські ЗМІ рясніють публікаціями, у яких тернополяни критикують роботу комунальників. Частими є скарги стосовно тротуарів, які належать до ОСББ (ці ділянки не прибирають працівники ЖЕКів). Розчищати сніг на тротуарах мали б і місцеві підприємці, заклади та магазини яких розташовані якраз у тих місцях, де найбільше ходять люди. Проте, вже зараз є порушники, які відмовляються це робити. У муніципальній поліції міста кажуть, що на таких підприємців чекатиме попередження, а опісля – штраф.

На жаль, мешканці не згадують про те, що погодні умови – не відповідають середині зими. Навіть сьогодні після незначних снігових опадів, вкотре пішов дощ. А це означає, що при пониженні температури повітря стане слизько.  Та, наголошуємо, що комунальники забезпечені необхідною кількістю паливно-мастильних матеріалів і сумішшю для посипання тротуарів, пішохідних ділянок та проїзних доріг. Як ми вже пояснювали, снігоприбиральна техніка виїжджає на вулиці міста увечері.

  • Вдень техніка не може працювати у повному обсязі, тому, що дорогами курсує транспорт, який перешкоджає роботі снігоочисної техніки. В свою чергу і прибиральна техніка також створює затори на дорогах. Відтак вдень працюють лише щітки та здійснюються роботи із вивезення снігу. Постійно очищають всі мікрорайони міста, також здійснюється вивезення снігу. Жодного дня від Нового року наші працівники не відпочивали. Особливо прибиральники територій, які працюють у центрі: вони виходять на роботу не лише зранку, але й пообіді та ввечері. Загалом по місту від нашого підприємства працює більше ста працівників і кожен з них докладає всіх зусиль, щоб зробити пересування мешканців безпечнішим, – пояснює директор ТОВ «Теркомуналсервіс» Наталя Тимощук.

Як розповідає Наталя Йосипівна, скарг дійсно чимало, та часто вони необгрунтовані або такі, рішення яких не є в компетенції підприємства.

  • Минулої ночі падав дощ, який, цілком логічно, перетворюється в ожеледицю, а за плюсових температур – у калюжі на тротуарах. На тротуарах, які були відремонтовані останніми роками, така особливість передбачена: тут роблять пониження бордюру з одного оку, що в комплексі з поперечним та повздовжнім ухилом дозволяє ефективно очищати їх. На тротуарах, які ще не відремонтовані ці особливості не враховані, відтак вода зупиняється, а коли двірники її змітають – вона знову накопичується через танення снігу. На проїжджих частинах, які, до слова, очищені добре, є водостічні решітки, тому таких проблем не виникає.

Одні дзвінки до підприємства містять скарги на непосипані тротуари, інші ж – навпаки, закликають зупинити посипання вулиць.

  • От буквально кілька хвилин тому – дзвінок від бабусі, мешканки «Баму»: «Перестаньте посипати! Скільки можна сипати: я йшла до церкви – з ногами принесла шлак вернулася додому – і знову ця протиожеледна суміш! Нащо стільки сипати?!», – обурювалася вона. Іншим мешканцям здається, що на їхніх вулицях не посипано зовсім. Та, наголошую – наші бригади працюють у посиленому режимі, ніхто із наших працівників не мав вихідних впродовж останніх двох тижнів, – каже Наталя Тимощук.

Відтак просимо тернополян бути терпимішими та з розумінням віднестися до роботи комунальників. Також вже вкотре наголошуємо: спрямовуйте свої звернення безпосередньо до управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР (у робочий час за номером телефону 52-58-48), до диспетчерів ТОВ «Теркомуналсервіс»  (0988202378) на довідку міської ради (15-80) або у нашу «Електронну приймальню».

Оцінити стан прибирання доріг можна за допомогою вебкамер, яких у Тернополі є чимало. Прикріплюємо декілька скріншотів із можливих ресурсів, на яких видно, що комунальники відмінно прибрали місто.

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР