15.06.2024 00:54
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Із Китаю Владислав Стемковський привіз відзнаку за втілення енергоефективних проектів у Тернополі

china-4У китайському місті Шеньчжень пройшов другий щорічний саміт CINEV-2016. Головною подією саміту стала церемонія нагородження Euro-China Green & Smart City Awards. Тернопіль опинився у переліку чотирьох десятків міст з Європи та Китаю, представники яких отримали нагороди за успіхи у впровадженні заходів china-6забезпечення сталого розвитку міст. Наше місто на форумі представляв заступник міського голови з питань інфраструктури Владислав Стемковський.

Тернопіль було номіновано у двох категоріях –  енергоефективність та управління муніципальними даним. Владислав Стемковськийchina-7 отримав відзнаку саме за втілення  енергоефективних проектів у нашому місті. Зауважимо, що схожі відзнаки у рамках саміту отримали представники великих європейських міст, такі як столиця Фінляндії Хельсінкі, столиця Угорщини Будапешт, столиця Латвії Рига, французький Монпельє, бельгійський Льєж, шведські Хальмштад та Гетеборг, польський Вроцлав та інші міста. До слова, Тернопіль – єдине місто України, представник якого був запрошений на саміт CINEV-2016.

Відзнаку Владислав Стемковський отримав з рук колишнього прем’єр-міністра Франції – Жан-П’єра Раффарена, який є одним з  найпопулярніших французьких політиків з часів заснування П’ятої республіки. Не обійшлося без курйозів –  помилково заступнику міського голови Тернополя вручили сертифікат, призначений для представника Ніцци.

foto-7-Запрошення до участі у такій масштабній події – це, насамперед, визнання Тернополя на світовому рівні. Також участь у даному саміті дала змогу отримати інформацію про передовий досвід забезпечення сталого розвитку в країнах Європи та Китаю, можливість скористатися міжнародними медіа-партнерами для просування власних проектів, – підкреслив заступник міського голови Тернополя.- Втім, особливо приємним для мене був той факт, що саме завдяки Тернополю на усіх інформаційних стендах заходу був зображений наш прапор. Та й сам факт, що Україна була china-1представлена саме Тернополем (як вже зазначалося, жодне інше місто України не було запрошене на саміт- авт.) свідчить про якісний підхід до впровадження енергоефективних технологій та правильність нашого вектору дій у цій галузі.

Однак, чи не найважливішим наслідком візиту Владислава Стемковського до Китаю є можливість подальшого залучення іноземних інвестицій.

china-3У китайському місті Шеньчжень я зустрічався з потенційними китайськими інвесторами, які шукають можливості на ринках європейських країн. Впродовж найближчих п’яти років Китай планує інвестувати понад один трильйон доларів у економіку європейських міст з найнижчими викидами вуглекислого газу, екологічно чистим транспортом та енергоефективними житловими і комерційними будівлями. Нам вдалося досягнути попередньої домовленості, що одним з таких міст буде саме Тернопіль, – зазначив Владислав Стемковський.

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР