16.06.2024 13:03
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Інформація про намір змінити шляхом коригування тарифи на послугу з постачання гарячої води

Інформація

про намір змінити шляхом коригування економічно обґрунтовані тарифи на послугу з постачання гарячої води для потреб населення,  бюджетних установ та інших споживачів

 

Відповідно до Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 5 червня 2018 року № 130 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 червня 2018 року за № 753/32205 Комунальне  підприємство теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго» Тернопільської міської  ради (надалі — КП «ТМТКЕ») інформує про намір здійснити зміну економічно обґрунтованих тарифів на послугу з постачання гарячої води для потреб населення,  бюджетних установ та інших споживачів шляхом коригування встановлених тарифів і їх структури.

Коригування економічно обґрунтованих одноставкових тарифів на послугу з постачання гарячої води для потреб населення,  бюджетних установ та інших споживачів проведено відповідно до вимог Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року № 869 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2019 року № 291).

 

  1. Загальний розмір скоригованих економічно обґрунтованих одноставкових тарифів на послугу з постачання гарячої води для потреб населення, бюджетних установ та інших споживачів, поданих до Тернопільської міської ради, додається.

Проєкт рішення виконавчого комітету «Про внесення змін в рішення виконавчого комітету міської ради від 28 вересня 2023 року № 1165» та структури тарифів розміщені на офіційному сайті Тернопільської міської ради.

 

  1. Обгрунтування причин зміни тарифів

 

Рішенням виконавчого комітету від 28 вересня 2023 року № 1165 «Про встановлення тарифів на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води» комунальному підприємству теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго» Тернопільської міської ради встановлені тарифи на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води для потреб населення, бюджетних установ, релігійних організацій та інших споживачів.

Розрахунки встановлених економічно обґрунтованих одноставкових тарифів на послугу з постачання гарячої води для потреб населення,  бюджетних установ та інших споживачів проведені з врахуванням тарифу на воду у розмірі 14,65 грн за 1 куб. м (без ПДВ), який встановлений  комунальному підприємству «ТЕРНОПІЛЬВОДОКАНАЛ» постановою НКРЕКП від 22.12.2021 № 2845.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг постановою від 28.05.2024 № 1027 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення комунальному підприємству «ТЕРНОПІЛЬВОДОКАНАЛ» встановила комунальному підприємству «ТЕРНОПІЛЬВОДОКАНАЛ» тариф на централізоване водопостачання у розмірі 26,31 грн за 1 куб. м (без ПДВ), який на 79,6% вищий від тарифу, врахованого при формуванні економічно обґрунтованих одноставкових тарифів на послугу з постачання гарячої води для потреб населення,  бюджетних установ та інших споживачів, встановлених  рішенням виконавчого комітету від 28 вересня 2023 року № 1165.

 

Внаслідок зміни  тарифу на централізоване водопостачання тарифні витрати КП «ТМТКЕ» на виробництво гарячої води зростають у таких розмірах (у розрахунку на рік):

для населення – на 13 054,3 тис.грн з ПДВ;

для бюджетних установ – на 40,8 тис.грн з ПДВ;

інших споживачів – на 2,1 тис.грн з ПДВ.

Решта витрат у структурах тарифів на послугу з постачання гарячої води не змінюються.

При цьому розмір тарифу на послугу з постачання гарячої води для населення, який застосовується для нарахування плати за спожиту гарячу воду і встановлений рішенням виконавчого комітету від 28.09.2023 № 1165 (пункт 17), у звязку із зміною тарифу на централізоване водопостачання  не зміниться.

З метою приведення структури економічно обґрунтованих тарифів на послугу з постачання гарячої води у відповідність до планованих економічно обґрунтованих витрат пропонується встановити (шляхом коригування) економічно обґрунтовані тарифи на  послугу з постачання гарячої води для потреб населення,  бюджетних установ та інших споживачів, які б відшкодовували економічно обґрунтовані витрати.

 

  1. Зауваження і пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, яким КП «ТМТКЕ» буде надавати послугу з постачання гарячої води приймаються протягом 7 календарних днів з дня повідомлення про намір здійснити зміну тарифів на послугу з постачання гарячої води за адресами:

3.1. В письмовому вигляді:

46001, м. Тернопіль, вул. І.Франка, 16, Комунальне підприємство теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго» Тернопільської міської ради

46001, м. Тернопіль, вул. Коперника, 1, Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та  екології Тернопільської міської ради

3.2. В електронній  формі (сканована копія зауважень та/або пропозицій в PDF форматі):

Комунальне підприємство теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго» Тернопільської міської ради: tmtke@ukr.net

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та  екології Тернопільської міської ради: gkge@ukr.net