28.11.2023 19:16
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Годинникар Олексій Бурнаєв відремонтував тристоронній годинник

burnaev-4Шістнадцятого листопада ми повідомляли про те, що тристоронній годинник у центрі Тернополя почав показувати час із невеличким відхиленням. У зв’язку з цим  він був зупинений до моменту усунення недоліків мережі  він не працював майже впродовж тижня.

Як розповів Олег Лехіцький, директор КП «Тернопільміськсвітло» причина неполадок полягала у тому, що влітку загусло мастило годинника і виникла потреба його почистити і відрегулювати його.

Щоб здійснити цю роботу зі Львова приїхав годинникар Олексій Бурнаєв, який є творцем тернопільського дзигара.

Нагадаємо, що урочисте відкриття дзиґара (саме так називають годинник містяни) відбулося 28 вересня 2014 року. Унікальний витвір годинникового мистецтва у центрі Тернополя є другим у світі. Перший подібний витвір, який був споруджений наприкінці XIX століття, розташований у французькому місті Ам’єн. Ще на стадії розробки французький сайт включив відновлений старовинний тернопільський годинник до «Спадщини світового годинникарства».

Як розповів дослідник історії нашого міста Тарас Циклиняк, і справді, старовинний годинник, який прикрашав центральну алею міста вкінці XIХ – на початку ХХ століття, свого часу був обмежований спочатку клумбою, а з часом – бруківкою.

У січні 2015 року  довкола тристороннього годинника виклали бруківку

Згодом довкола унікального трьохстороннього годинника у центрі Тернополя облаштували ковані лавки

Попри те, що дехто із тернополян висловив своє невдоволення щодо облаштування лавок довкола годинника, тернополяни дякують за зручне місце для відпочинку. 

Своє захоплення історичним годинником у центрі міста та лавками довкола нього висловив корінний тернополянин Вільям Цегольник

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР