23.05.2024 02:51
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Формувальну підрізку проводять працівники ПП “Люкс”

Працівники ПП “Люкс” провели формувальну підрізку дерев на прибудиноквій території на вулиці Генерала Тарнавського, 16 із залученням автовишки. Також працівниками проводиться вивезення дров із ділянок, де проводиться обрізка зелених насаджень.

Формувальна обрізка проводиться для того, щоб зберегти природну або штучну форму дерева.

Формуюче обрізування крон дерев, як і інші способи формування, застосовують з метою створення певної конструкції і форми крони та закладання ростових гілочок. При цьому укорочують пагони та гілки і проріджують крону.

Укорочування може бути сильним, коли відрізують верхню половину пагона чи гілки, помірним і слабким. Сильне вкорочування позитивно впливає на посилення процесів росту, та одними з негативних наслідків є загущення крони та затримка вступу дерев у плодоношення. При помірному укорочуванні ці негативні наслідки помітно послаблюються, а слабке вкорочування чи його поєднання з помірним є найбільш раціональним при формуванні крон.

При проріджуванні (видаленні гілок на кільце) рослинам наносять менш відчутні подразнення, ніж під час укорочування. Саме тому рослини менше реагують на проріджування (лише біля ран можуть утворюватись жирові пагони). Проріджуванням поліпшують освітлення крон і повітряний режим, запобігають пошкодженню дерев хворобами та шкідниками. Укорочуванням регулюють активність ростових і формоутворювальних процесів, змінюють напрям росту пагонів і гілок, а також поліпшують інтенсивність фотосинтезу.

Тернопіль житлово-комунальний