01.03.2024 05:04
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Двадцятого жовтня у Тернополі висадять декілька десятків дерев

vysadka (3)У четвер, двадцятого жовтня, парк імені Тараса Шевченка а також сквер імені Тараса Шевченка збагатяться на декілька десятків нових дерев. Цього дня відбудеться чергова акція озеленення Тернополя в рамках Концепції комплексного озеленення міста під гаслом “Висади екзоту”. Як розповів заступник начальника управління житлово-комунального господарства, благострою та екології ТМР Олег Соколовський, висадження екзотичних дерев в кількості 64 штук розпочнеться о 12.30 годині.

– Цього дня відбудеться   висадження  тринадцяти кленів червонолистих виду «Крімсон Кінг»  та трьох саджанців дерев породи катальпа бігнонієвидна на території скверу імені Тараса Шевченка. Участь у висаджуванні дерев візьме міський голова та його заступники, а також громадські активісти. Рішення щодо видового складу посадкового матеріалу прийнято згідно рекомендацій ландшафтників міської ради та спеціалізованих організацій. Його суть полягає в тому, що у сквері зростають породи дерев із розмаїтою кольоровою гамою зелених відтінків. Висадження кленів значно підсилить бордовими та червоними барвами існуючий зелений покрив, а також – надасть відчуття святковості та довершеності, – розповідає фахівець. – Ще одинадцять саджанців червонолистих кленів «Крімсон Кінг» та тридцять сім саджанців дерев породи катальпа бігнонієвидна висадять у парку імені Тараса Шевченка. Роботи із висаджування цих дерев виконають працівники міської ради, начальники управлінь та громадські активісти. До слова, листя катальпи вирізняється від аборигенних порід дерев західного регіону яскраво-салатовим забарвленням, що вносить відчуття свіжості та освітленості. Крім того, в умовах підвищеної вологості Тернополя, дерева з потужною листковою масою та неповторним цвітом мають суттєвий вплив на позитивну зміну існуючих погодних характеристик. Тому дерева породи катальпа мають пріоритетний статус під час добору посадкового матеріалу.Тернопіль – це район підвищеної вологості.  Для того, щоб отримати тінь та зменшити вологість насаджуються у Тернополі  дерева з великою листковою площею – катальпи.

Три катальпи висаджуються для створення рівноваги та як доповнення до висадженого у 2013 році аналогічного дерева, пояснює Олег Сколовський .

– Рішення щодо видового складу посадкового матеріалу було прийняте для підсилення попередньої акції, що проходила під гаслом «Герої не вмирають», в рамках якої у 2015 року на зеленій зоні біля хреста було висаджено тюльпанові дерева. Враховуючи історичні героїчні кровопролитні події, червонолистяний клен доповнить існуючий символічний ансамбль неповторним колоритом. Стосовно дерев породи катальпа, їх висадження є втіленням в життя гасла щодо поетапної заміни тополь «Перетворимо тополину пісню у катальповий рай», передбаченого Концепцією комплексного озеленення міста.

Як вже зазначалося вище, акція із висаджування дерев розпочнеться о 12.30 годині у четвер, 20 жовтня. Збір бажаючих висадити дерева у парку Шевченка – поблизу фонтану “Сльози Гронського”. Учасників висадки дерев у сквері Тараса Шевченка можна буде побачити безпосередньо там. Долучитися до акції можуть усі охочі.

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР